تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

علت‌ های روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ – بررسی تخصصی به زبان ساده

روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ

علت‌های روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ چیست؟ چگونه می‌توان خرابی‌های رایج در جاروبرقی سامسونگ را تشخیص داده و برطرف کرد؟ جاروبرقی جزو وسایل برقی پر استفاده در منازل است که به صورت مداوم کارایی دارد، اما گاهی اوقات ما شاهد این هستیم که جاروبرقی به دلایل مختلفی به درستی کار نمی‌کند یا گاهی اوقات حتی روشن نمی‌شود و نیاز پیدا می‌کنیم که از یک تعمیرکار خبره در این زمینه مانند تعمیرات لوازم خانگی در کرج کمک بگیریم، چون ممکن است خودمان نتوانیم مشکل به وجود آمده در این زمینه را تشخیص داده و آن را برطرف کنیم که در این حالت تعمیرات سامسونگ می‌تواند این کار را برای ما انجام دهد. در این مقاله علت‌ های روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ را بررسی می‌ کنیم.

بررسی دلایل روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ

اگر به هر دلیلی متوجه شدید که جاروبرقی شما خاموش شده و به درستی کار نمی‌کند، برای آن می‌توانید دلایل زیر را مورد بررسی قرار دهید که هر کدام به نوعی می‌تواند علت روشن نشدن جاروبرقی باشد، البته لازم به ذکر است که جارو برقی یک وسیله ترکیبی الکترونیکی پیچیده می باشد. به طور کل برای رفع مشکلات و تعمیر یا تعویض قطعات، به یک نمایندگی معتبر تعمیرات لوازم خانگی مراجعه کنید. چراکه در بیشتر موارد، نیاز به دانش و تجربه و تخصص می باشد.

مشکل در پریز برق دستگاه

اگر برای استفاده از جاروبرقی هر بار یک پریز را انتخاب می‌کنید و گاهی متوجه شدید که دستگاه شما روشن نمی‌شود، پیش از آنکه هر اقدامی انجام دهید بهتر است که پریز دیگری را نیز امتحان کنید، چون گاهی به علت وجود مشکل در پریز برق جاروبرقی قطع شده و دستگاه روشن نمی‌شود. در این حالت می‌توانید از یک ولت متر یا فازمتر استفاده کرده و پریز را امتحان کنید. ولت فازمتر نیز باید ۲۵۰ باشد. گاهی ممکن است پریز برق کافی داشته باشد، اما فازمتر آن را نشان ندهد که اگر ولت برق پایین باشد در این حالت جاروبرقی روشن نخواهد شد. در بیش تر جاروبرقی‌ ها سیستم ایمنی آن به گونه‌ای طراحی شده است که در زمان‌های کمبود برق یا نوسانات برقی جاروبرقی روشن نخواهد شد و در این حالت موتور آن آسیب نمی‌ بیند.

قطعی در سیم رابط

گاهی اوقات مشکل روشن نشدن در دستگاه جاروبرقی به قسمت سیم رابط برق بستگی دارد که این مشکل ممکن است به علت قطع شدن سیم از دو شاخه و یا سیم دوشاخه‌ ها و حتی محل اتصال سیم‌ ها با یک دیگر در قسمت جمع کن سیم باشد. برای تست کردن این مشکل نیز یک فازمتر به کارتان می‌ آید که با آن رسیدن برق به دستگاه را تست کنید، یعنی ابتدا درب جاروبرقی را باز کرده و سیم را به قسمت دو شاخه آن بزنید. راه دیگر این است که شما بدون اتصال دستگاه به پریز برق و تنها با اتصال سیم‌ های رابط به همدیگر این موضوع را بررسی کنید و اگر مشکلی در قسمت سیم به وجود آمده است، آن را در مرکز تعمیرات سامسونگ تعویض یا تعمیر کنید.

جاروبرقی سامسونگ

گرم شدن موتور جاروبرقی

نسل جدید جاروبرقی‌ ها جهت محافظت از موتور دارای یک سنسور یا ترموستات هستند که این ترموستات از گرم شدن بیش از حد معمول موتور پیشگیری می‌ کند یعنی اگر موتور بیش از اندازه داغ شود در این حالت ترموستات یا سنسور عمل کرده و دستگاه خاموش خواهد شد. اگر متوجه شدید که موتور جاروبرقی گرم شده و در نهایت دستگاه خاموش شده است، برای استفاده از آن عجله نکنید و کمی زمان بدهید تا جاروبرقی کاملاً سرد شود. البته اگر مدت طولانی از دستگاه خود استفاده نکرده باشید و با مشکل داغی موتور مواجه شوید، در این حالت نمی‌ توان گفت مشکل مربوط به افزایش دما می‌ باشد و برای برطرف کردن آن به یکی از نمایندگی‌ ها و مراکز تعمیر مانند تعمیرات لوازم خانگی در کرج مراجعه کرده و جاروبرقی خود را تعمیر کنید.

خرابی سیم جمع کن

اگر سیم جمع کن خراب شده باشد، حتی اگر برق وارد دستگاه شود ممکن است شاخک‌ های سیم جمع کن که یکی فاز و دیگری نول می‌ باشد، دچار قطعی شده و در این حالت جاروبرقی خاموش شود که برای حل این مشکل باید سر سیم را مجدد آماده کنید، یعنی کمی سیم را خم کرده و قرقره را بر روی آن قرار دهید به طوری که سیم‌ ها به دلیل فشار قرقره به قسمت پایین حرکت کرده و در نهایت برق متصل شود. سیم دارای حالت فنری هستند به همین دلیل ارتباط برق با موتور را ایجاد می‌ کنند انتهای قسمت سیم جمع کن نیز به نوعی پلاتین اتصال دارد و سر دیگر این پلاتین به موتور وصل است، بنابراین از کشیدن بی‌ رویه و بیش از حد اندازه سیم جاروبرقی خودداری کنید چون موجب آسیب جدی در جاروبرقی خواهد شد.

مشکل در کلید استارت

همیشه روشن نشدن جاروبرقی به این دلیل نیست که دستگاه ما مشکلات اساسی پیدا کرده باشد، به طوری که گاهی اوقات حتی نیاز به تعمیرات سامسونگ نیز نداریم و حتی خودتان به آسانی می‌ توانید این مشکل را برطرف کنید که مشکل در کلید استارت نمونه‌ای از آن می‌ باشد، بنابراین اگر متوجه شدید که جاروبرقی شما کار نمی‌ کند ابتدا به قسمت کلید استارت آن نگاهی بیندازید که برای بررسی کردن خرابی آن نیز می‌ توانید از یک اهم متر استفاده کنید. در این حالت اگر جاروبرقی شما مشکل خاصی داشته باشد، عقربه اهم متر در زمان روشن شدن روی صفر و در زمان خاموش شدن روی بی‌ نهایت نشان داده می‌ شود که در غیر این صورت نیز می‌ توانید با کمک یک مرکز تعمیرات جاروبرقی مانند تعمیرات لوازم خانگی در کرج آن را تعمیر یا تعویض کنید. توجه کنید که فشار دادن بی‌ رویه کلید و یا فشار دادن آن با پا قطعاً منجر به خرابی در قسمت سوئیچ روشن خاموش خواهد شد.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله علت‌ های رایج روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ را بررسی کردیم. جاروبرقی یک وسیله کاربردی است و برند سامسونگ کیفیت خوبی را برای محصولات خود تعریف کرده است، اما اگر به هر دلیلی متوجه شدید که جاروبرقی شما روشن خاموش شده و روشن نمی‌ شود، در این حالت موارد بالا را بررسی کنید که به آسانی قابل تعمیر است و در بیشتر مواقع شما حتی بدون نیاز به مراجعه به تعمیرگاه می‌ توانید تعمیرات سامسونگ را بر روی جاروبرقی خود اعمال کنید. در سایت، می توانید با دیگر دلایل رایج روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ آشنا شوید. در نظر داشته باشید جازو برقی یک وسیله الکترونیکی پیچیده است و تعمیر یا تعویض قطعات آن نیاز به دانش و تخصص و تجربه دارد. و توصیه ما به شما مراجعه به مراجع معتبر در این حوزه می باشد. با تشکر از همراهی شما مخاطب گرامی. امیدواریم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع شود.

 

02191018319