تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه اصولی چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی چگونه است؟ چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی باعث تمیز شدن بهتر آنها می‌ شود و این کار تاثیر بسزایی در رفع انواع کثیفی‌ ها و چربی‌ های اضافه از روی ظروف دارد.

اگر ظرف‌ ها را به صورت صحیح و اصولی در ماشین ظرفشویی نچینید، این کار سبب باقی ماندن مواد غذایی یا چربی‌ ها، روی ظروف شده و می‌ تواند مشکلاتی برای سلامت شما یا حتی برای سیستم ماشین ظرفشویی به وجود بیاورد.

آشنایی با نحوه اصولی چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی  به شما کمک می کند تا تمام ظروف خود را با هر اندازه و هر جنسی به طور صحیح در جای مناسب خود قرار دهید. در این مقاله قصد داریم تا نحوه چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی را به شما آموزش دهیم. جهت آشنایی با نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج لطفا کلیک کنید.

نحوه اصولی چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی در طبقه پایین

ماشین ظرفشویی معمولاً دارای ۲ یا ۳ طبقه است که طبقه پایین آنها به دلیل داشتن فضای بزرگتر برای چیدن قابلمه‌ ها مناسب‌تر است. در هنگام قرار دادن قابلمه در ظرفشویی بهتر است به نکات زیر دقت کنید:

 • قبل از چیدن قابلمه‌ ها مطمئن شوید هیچگونه مواد غذایی درشت در آنها وجود ندارد.
 • قابلمه‌ ها را برعکس در ماشین ظرفشویی قرار دهید تا آب اضافه در آنها جمع نشود.
 • پس از گذاشتن قابلمه‌ ها پره‌های دستگاه را با دست بچرخانید تا مطمئن شوید قابلمه‌ ها در مسیر چرخش پره‌ها قرار ندارند.
 • به منظور پیشگیری از وارد شدن هرگونه آسیب به دستگاه، از قرار دادن قابلمه مسی و روحی درون آن خودداری کنید

نحوه چیدن ظروف گود و بشقاب ها در ماشین ظرفشویی

طبقه پایین ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است که شما می‌ توانید انواع بشقاب‌ های گود یا بشقاب‌ های برنج خوری و صاف را درون آن قرار دهید. برای چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی یا بشقاب‌های گود درون دستگاه به نکات زیر توجه کنید:

 • سطح بشقاب‌ها نباید با یکدیگر برخورد داشته باشند و فاصله ی آن‌ها باید رعایت شده باشد.
 • بهتر است بشقاب‌ های هم شکل را کنار یکدیگر قرار داده و از قرار دادن بشقاب برنج خوری و خورشت خوری کنار یکدیگر خودداری کنید.
 • بشقاب‌ های گود را درون میله‌ های تقسیم بندی دستگاه قرار دهید به شکلی که فاصله آنها رعایت شده باشد تا آب به راحتی از آن‌ها عبور کند.
 • قسمت داخلی بشقاب‌ ها را به سمت داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین‌ظرفشویی

در ماشین‌ های ظرفشویی جدید در طبقه اول یک سبد کوچک تعبیه شده است که شما می‌ توانید چنگال و چاقوها را در آن قرار دهید. بهتر است هنگام چیدن این ظروف به نکات زیر توجه نمایید:

 • قاشق و چنگال‌ها را از سمت دسته درون سبد قرار دهید.
 • چاقوهای کوچک را از سمت تیغه درون سبد بگذارید.
 • برای اینکه قاشق و چنگال‌ ها به خوبی شسته شوند باید در هر قسمت فقط یک ظرف قرار دهید در این صورت کیفیت شست و شو کاهش پیدا می‌ کند

نحوه چیدن لیوان ها در ماشین ظرفشویی

پس از آشنایی با نحوه اصولی چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی باید نحوه قرار دادن صحیح لیوان‌ ها را نیز بدانید معمولاً لیوان‌ ها را در طبقه دوم یا سوم ماشین ظرفشویی قرار می‌ دهند بهتر از هنگام قرار دادن لیوان‌ ها به این نکات توجه کنید:

 • لیوان‌ ها را به صورت برعکس داخل ماشین قرار داده تا به خوبی شسته شده و آب داخل آنها جمع نشود.
 • بهتر است لیوان‌ ها را در قسمت‌ های کناره طبقه بچینید تا عمل شست و شو به خوبی انجام شده و از ریختن آب روی ظروف دیگر جلوگیری شود.
 • پس از چیدن لیوان‌ ها از چرخیدن راحت و بدون مشکل پره‌ها مطمئن شوید تا در هنگام شستشو مشکلی پیش نیاید.

سخن پایانی

آشنایی با نحوه اصولی چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی باعث می‌ شود تا تمامی ظروف شما به خوبی شسته شوند و از فشار آمدن به ماشین ظرفشویی‌ یا ایجاد مشکل برای آن جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید با وجود رعایت نکات ذکر شده، در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی برای ماشین ظرفشویی به وجود بیاید که در این مواقع شما باید هرچه سریع‌تر از یک تعمیرکار متخصص و ماهر بخواهید تا برای بررسی یا تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آلفا سرویس به دلیل داشتن نیروهای حاذق و متخصص می‌ تواند به برطرف کردن انواع مشکلات ماشین ظرفشویی شما در کوتاه‌ترین زمان و با هزینه کمک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

02191018319