تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج نوعی سیستم گرمایشی جدید و پرطرفدار است که جایگزین موتورخانه‌ های قدیمی شده و تامین آب گرم مورد احتیاج خانه را بر عهده دارد. پکیج چیست و چگونه کار می کند؟ در گذشته موتورخانه‌ ها علاوه بر نیاز به یک مکان مخصوص و اشغال محیطی بزرگ، هزینه‌ های زیادی در بر داشتند. به جای استفاده از آبگرمکن‌ های دیواری و ایستاده می‌ توان از دستگاه پکیج‌ استفاده کرد.

مصرف سوخت در پکیج نسبت به بقیه سیستم‌ های گرمایشی پایین‌ تر است و همین امر باعث شده که اکثر ارگان‌ها و ساختمان‌ های تجاری و مسکونی ترغیب به استفاده از این دستگاه شوند. پکیج از طریق رادیاتور، فن کوئل و گرمایش از کف زمین ساختمان‌ های تجاری یا منازل مسکونی را گرم می‌کند.‌

هر واحد برای گرمایش مفیدتر و تامین آب گرم مستقل است. برخلاف موتورخانه، فضای کمی برای نصب و راه‌اندازی پکیج نیاز است. به خاطر داشتن حسگر دارای امنیت و راندمان بالایی است. در زمان استفاده سر و صدایی تولید نمی‌کند و دمای آن را می‌ توان به میزان دلخواه تنظیم کرد.

سوخت پکیج چیست؟

پس از پاسخ به این سوال که پکیج چیست ، حالا در این بخش به سوخت مورد نیاز پکیج میپردازیم.سیستم گرمایشی پکیج نیز مثل تمام سیستم ها باید از سوخت برای گرم کردن آب کمک بگیرد. از نظر نوع سوخت پکیج ها به چهار دسته ی گاز سوز، گازوئیل سوز، دوگانه سوز و برقی تقسیم می شوند:

از پکیج های گازوئیل سوز بیشتر در ساختمان‌ های دارای حیاط و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند و همانطور که از نام آن ها مشخص است سوخت این نوع پکیج از گازوئیل تامین می شود. پکیج های گازسوز به صورت زمینی و دیواری هستند و در موقع کار کردن هیچ سر و صدای بلندی تولید نمی کنند.

پکیج گاز سوز دارای مدل های تک مبدل بدون فن، دو مبدل بدون فن، تک مدل فن دار و دو مبدل فن دار می باشد.‌ گاز نسبت به سوخت‌ های دیگر ارزانتر است. پکیج های دوگانه سوز را از جنس چدن ساخته‌اند و بیشتر در آپارتمان‌ ها، ویلاها، مهد کودک ها و کارگاه‌ ها به صورت زمینی مورد استفاده قرار می گیرند.‌

در پکیج های برقی به جای استفاده از سوخت های فسیلی از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می شود. نصب این پکیج ها خیلی راحت است و به صورت زمینی و دیواری می توان آن را در بین کابینت ها تعبیه کرد. پکیج های جدیدتر بیشتر به صورت گازی و برقی کار می کنند. پکیج ها در مقایسه با کولرهای گازی، بخاری ها و داکت اسپیلت ها  و با توجه به کاربردشان مصرف انرژی کمتری دارند.‌

آیا طرز کار پکیج را می دانید؟

تمام پکیج ها بدون در نظر گرفتن نوع سوختی که مصرف می کنند دارای ساختاری شبیه به هم هستند و عملکرد مشابهی دارند. با روشن شدن پکیج مصرف سوخت شروع شده و شعله مشعل دستگاه روشن می شود.

بر روی شعله پکیج یک مبدل حرارتی قرار گرفته که آب سرد در داخل آن جریان دارد. مبدل ها معمولا از جنس مس ساخته شده اند. آلیاژ مس ضریب انتقال حرارت بالایی دارد و به سرعت باعث انتقال گرما به آب سرد می شود.

آب داخل مبدل پس از گرم شدن به مدار خروجی وارد می گردد. پکیج به صورت همزمان مسئول گرم کردن آب مورد استفاده در سرویس  بهداشتی، آشپزخانه، حمام و مدار گرمایشی است. زمانی که مصرف کننده شیر آب را برای استفاده باز می کند، سنسوری که در پکیج وجود دارد، ایجاد جریان آب در داخل پکیج را تشخیص داده و باعث روشن شدن جرقه زن مشعل می شود. شعله به سرعت مبدل حرارتی و آب داخل آن را گرم می‌کند.

پکیج ها دارای دو مدل تک مبدله و دو مبدله در بازار عرضه شده اند. در پکیج های دو مبدله آب در مبدل ثانویه پیش گرم شده و به سمت مبدل اولیه به جریان می افتد. برای جلوگیری از داغ شدن زیاد از حد مبدل ها و کنترل میزان گاز مشعل در پکیج ها از ترموستات استفاده شده است‌.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

02191018319