تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی

 چه ظروفی برای قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند؟

برای شستشوی بعضی ظروف مانند ظروف چوبی، چاقو (حرارت و شوینده موجب کند شدن چاقو میشود)، چینی‌های دورطلا، مسی و تفلون‌های قدیمی بهتر است از دستگاه ماشین ظرفشویی استفاده نشود، زیرا ممکن است به خوبی آن‌ها را نشوید و باعث لک و یا خش روی آن‌ها بشود. نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی را در ادامه باهم مرور میکنیم.

 ماده شوینده مناسب برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید؟

انواع ماده شوینده ماشین ظرفشویی از جمله قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی، مایع جلا دهنده، پودر یا ژل را برای شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنیم که استفاده ناصحیح و کیفیت پایین آن‌ها می‌تواند در تمیز نسشتن ظرف‌ها موثر باشد.

جرم و املاح آب و چربی موجود بر روی ظروف و در نهایت شوینده موجب ایجاد جرم و رسوب بر روی فیلتر‌ها و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی شده که باعث خواهند شد تا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نشوند، پس سعی می‌کنیم ماشین ظرفشویی را هر ۴۰ تا ۶۰ بار شستشو یکبار جرمگیری کنیم که در این مورد باید از جرمگیر مناسب ماشین ظرفشویی استفاده کنیم.

قرار دادن مقدار متناسب ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر می‌خواهید مقدار زیادی ظروف با درصد کثیفی بالا مخصوصا قابلمه و ماهی تابه را با ماشین ظرفشویی بشویید برای اطمینان از تمیز شدن ظروف از برنامه‌های با درجه حرارت بالای ۶۰ درجه یا به اصطلاح برنامه قابلمه شور یا intensive استفاده نمائید.

 کاربرد نمک ظرفشویی در تمیز کردن ماشین ظرفشویی

فشار آب زیاد برای شستشو در ماشین ظرفشویی گا‌ها باعث کدر شدن و خش افتادن ظروف می‌شود، استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی میزان سختی آب را کاهش می‌دهد تا در طی شستشو باعث جلوگیری از خش افتادن ظروف و کدر شدن آن‌ها شود.

اگر از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید گمان نکنید احتیاجی به نمک ماشین ظرفشویی ندارید، زیرا از دیگر کارایی‌های نمک در ظرفشویی، کاهش رسوبات آهکی است؛ نمک ظرفشویی آرام آرام در آب حل شده تا از مسدود کردن واحد نرم کننده دستگاه جلوگیری کند، باید بدانیم نمک ظرفشویی دستگاه را تمیز می‌کند. رسوبات آهکی علاوه بر ایجاد لک بر روی ظروف باعث گرفتگی مسیر‌های آب در ماشین ظرفشویی و کاهش طول عمر دستگاه ظرفشویی می‌شود.

 درزگیرها را بازبینی کنید

پس از چند ماه استفاده ممکن است چرک و روغن درزگیر درِ ماشین ظرفشویی و درِ مخزن صابون را بگیرند و باعث شوند به واشر پلاستیکی بچسبند. به طور منظم با پارچه‌ای مرطوب درزگیرها را تمیز کنید تا از بین نروند و باعث صدمه نشوند.

پیش از شستشو مواد زاید/زباله را دفع کنید

حتما پس از خوردن غذا و قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مواد زاید را دفع کنید. ماشین ظرفشویی آب را از فاضلاب جدا می‌کند؛ عدم دفع مواد زاید ممکن است این عملکرد را مختل کند و نگذارد ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز کند، که این خود، در بلند مدت، به ماشین ظرفشویی صدمه می‌زند.

ظرف‌ها را به طور صحیح در ماشین ظرفشویی قرار دهید

سعی کنید همیشه قبل از شستشو ظرف‌ها را رو به داخل و پایین در ماشین‌ ظرفشویی قرار دهید؛ علاوه بر این، قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی ببینید بازوهای شستشو آزادانه می‌چرخند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =

02191018319