تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر

نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر

در چند سال اخیر استفاده از کولر های گازی اینورتر بسیار افزایش پیدا کرده است. علت این است که این کولرها، از قابلیت تنظیم سرمایش بر اساس نیاز محیط برخوردار هستند.

در مقابل کولرهای آبی،  تنها در دمای مشخصی می‌توانند سرما ایجاد کنند. در این مقاله درباره نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر، استفاده از ریموت کنترل و مزایای عمده آن نسبت به انواع قبلی کولر گازی، صحبت خواهیم کرد:

مزایا و معایب کولرهای گازی اینورتر

مهم‌ترین مزایای این کولرها عبارتند از:

۱. مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه‌های مصرف برق

۲. سر و صدای کمتر، زیرا این کولرها دائما روشن و خاموش نمی ‌شوند. علاوه بر آن، مکانیسم کاری این کولرها چندان پر سر و صدا نیست.

۳. هماهنگی با مباحث مربوط به اینترنت اشیاء (IoT)

۴. هماهنگی پنل ‌ها با دکوراسیون داخلی

۵. سرعت سرمایش در کولرهای گازی اینورتر نسبت به انواع کولر گازی قدیمی بیشتر است.

بزرگترین عیب این کولرها در قیاس با انواع قدیمی ‌تر کولر گازی، هزینه ‌های بیشتر بابت خرید و نصب آن‌ها است. بازسازی و تعمیرات آن نیز هزینه بیشتری نسبت به سایر انواع کولر گازی دارد.

مهم: با توجه به مزایای عمده کولر گازی به ویژه از دیدگاه مصرف انرژی، این هزینه‌ ها به سرعت قابل جبران است.

نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر

کار کردن کولر گازی اینورتر به روش های زیر انجام می گیرد:

کنترل از راه دور

این کولرها با استفاده از کنترل از راه دور یا در اصطلاح ریموت کنترل کار می‌کنند. شاید یک نصف روز یا کمتر وقت لازم داشته باشید تا راهنمای استفاده از کنترل را مطالعه کرده و دکمه ‌های آن را بشناسید و نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر را یاد بگیرید.

دکمه‌های ریموت کنترل

دکمه‌های مهم این نوع کولرها عبارتند از:

دکمه پاور: که با آن می ‌توانید کولر را روشن و خاموش کنید.

دکمه انتخاب حالت: که با آن حالت گرمایش و سرمایش و نیز رطوبت را تنظیم می ‌کنید.

دکمه تنظیم دما: با این دکمه می ‌توانید دمای اتاق را کنترل کنید.

دکمه کنترل سرعت فن: سرعت فن کولر گازی با این دکمه کنترل می‌شود.

دکمه تنظیمات تایمر: با این دکمه می ‌توان زمان فعالیت کولر گازی را تنظیم کرد.

اینورتر چیست؟

اینورتر چیست؟

در ادامه بحث نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر، باید بدانیم که اینورتر چیست.

اینورتر نوعی مبدل برق در دستگاه ‌های الکترونیک است که جریان مستقیم DC)  ) را به جریان متناوب (AC ) تبدیل می‌کند. جریان متناوب قابلیت تطبیق با ولتاژها و بسامد های جریان گوناگون را دارد.

اینورتور می‌تواند با مصرف انرژی کمتر، بهره‌وری بیشتری ایجاد کند. پس اینورتر هزینه برق را کاهش می ‌دهد. هم‌چنین می ‌تواند سرعت موتور را از راه دور کنترل کند. اینورتر دارای قابلیت ‌های دیگری نیز هست، از جمله:

تغییر جهت دور، حفظ موتور در برابر تغییرات ولتاژ و شوک ‌های ناشی از آن، کاهش فشار بر روی ساختار مکانیکی کولر گازی، و غیره.

اینورتر می ‌تواند میزان جریان ورودی مورد نیاز به موتور را تشخیص داده و آن را مطابق با نیاز های گرمایش، سرمایش و تهویه محیط  کنترل کند.

نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر

۱. کار با دکمه‌های ریموت کنترل

با یادگیری کار با دکمه‌های ریموت کنترل، می‌توانید انواع فعالیت ‌ها را انجام دهید. از جمله خاموش و روشن کردن کولر، انتخاب حالت مناسب، برای مثال: حالت گرمایش در هوای سرد یا حالت سرمایش در هوای گرم. هم‌چنین می‌ توانید دمای اتاق و سرعت فن را با استفاده از این ریموت ها تنظیم کنید.

۲. حفظ گردش هوا

بایستی اطمینان حاصل کنید که پنل  کمپرسور، کندانسور و لوله‌ها، دارای جریان هوای طبیعی خود باشند. پنل را از سایر اشیا منزل خود دور نگه دارید.

۳. تعمیرات و نگهداری

برای تعمیر و نگهداری مناسب سیستم کولر گازی اینورتر بایستی به طور مرتب فیلترهای هوا را تمیز کاری نموده و در صورت لزوم، آن‌ها را تعویض نمایید. در صورت جذب گرد در فیلتر، جریان هوا تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. این امر کارایی و بهره‌وری کولر گازی را کاهش می‌دهد.

سخن پایانی

در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب، راه‌اندازی یا نحوه کار کردن کولر گازی اینورتر، توصیه می ‌شود که به متخصصان نصب و راه‌اندازی این وسیله مراجعه کنید. از آن‌ها بخواهید تا به شما  در عیب یابی دستگاه کمک کنند.

همچنین برای استفاده از خدماتی چون نمایندگی تعمیر لباسشویی ابسال در کرج و نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج نیز می توانید به سایت آلفا سرویس مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =

02191018319