تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

آشنایی با نحوه نگهداری از جاروبرقی و مراقبت از آن

انسان همواره پی وسیله‌ای برای برطرف کردن نیازهای خود در راستای پاکیزگی بوده است. پاکیزگی در ابعاد فردی و محیطی. در عصر امروزی می‌توان گفت که حتی تصوّر پاکیزگی و منزل تمیز و منظم بدون جاروبرقی ممکن نیست. به همین دلیل به هنگام مجهز کردن خانه، در اوایل لیست اسباب ضروری خانه قرار می‌گیرد. نیاز بلندمدت انسان‌ها به این دستگاه‌، تاکیدگر اهمیت آشنایی ما با نحوه نگهداری از جاروبرقی می‌باشد.

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیر کنوود در کرج با چند سال سابقه درخشان

 

اهمیت یادگیری نحوه نگهداری از جاروبرقی

شاید گمان کنید تنها کاربری جاروبرقی، پاک کردن خانه از آلودگی‌های فیزیکی است. در این صورت کمی کم‌لطفی در حق این وسیله‌ی پرتوان کرده‌اید. جاروبرقی‌ها در مدل‌های کیسه‌ای، سطلی، مخزن دار، عصایی و رباتیک یافت می‌شوند و استفاده از آن‌ها آسان است. با صرفه‌جویی در زمان و انرژی، محیط را از گردوغبار و آلرژن‌های سیستم ایمنی بدن پاک می‌کنند. پس در راستای حفظ سلامت در ابعاد روانی و جسمانی، باید به نحوه نگهداری از جاروبرقی تسلطی داشته باشیم.

نحوه نگهداری از جاروبرقی

 

دیگر وظایفی که جاروبرقی عهده‌دار است:

  • دفع حشرات و جلوگیری از تجمع آن‌ها
  • نظافت حاشیه در و پنجره و جلوگیری از پخش شدن آلودگی‌ها
  • تمیز کردن فیلتر ماشین لباس‌شویی
  • یافتن اشیای گم‌شده و دور از دید
  • تمیز کردن فواصل بین دکمه‌های کیبورد کامپیوتر و تسهيل حرکت آن‌ها

مثانه‌ی پرشده‌ جاروبرقی‌ات را خالی کنید!

بسته به مدل، جاروبرقی‌ها حاوی پاکت‌های یک‌بارمصرف یا کیسه‌ی دائمی به منظور جمع‌آوری زباله‌های مکیده هستند. پاکت‌های یک‌بارمصرف، دارای ظرفیت مشخصی بوده و بعد از پر شدن قابل استفاده نیستند و باید دور انداخته شوند. به تخلیه و بازگردانی مجدد نیاز ندارند. چون فرد، در تماس با گردوغبار و آلودگی جمع‌شده قرار نمی‌گیرد، برای افراد حساس و مبتلا به آسم و آلرژی، مناسب‌ترین گزینه است.

اما درباره‌ جاروبرقی‌های دارای کیسه‌ی دائمی، مراقبت اصولی و آشنایی با نحوه نگهداری از جاروبرقی حرف‌هایی برای گفتن دارند. این کیسه‌‌ها قابلیت بازگردانده شدن به داخل جاروبرقی و استفاده‌ مکرر پس از تخلیه دارند. در صورتی که تخلیه به موقع صورت نگیرد و در حالت پر بودن کیسه، جاروبرقی مورد استفاده قرار گیرد، تحمیل فشار بر موتور و هدر رفت انرژی و زمان رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج

 

 در نتیجه‌ انسداد منافذ عبور جریان هوا، قدرت مکش جاروبرقی کاهش‌یافته و موجب دوباره‌کاری و چند بار جاروکشیدن هر نقطه می‌شود. و درنهایت هم تمیزی دلخواه حاصل نمی‌شود. پس اگر مدعی آشنایی با نحوه نگهداری از جاروبرقی خود هستید، تخلیه‌ی کیسه‌اش را در رأس مراقبت‌های خود قرار دهید.

جلوگیری از خراب شدن زودهنگام جاروبرقی

پس از هر بار استفاده از جاروبرقی، فیلتر آن را گردگیری کنید. فیلتر، از مهم‌ترین قسمت‌های جاروبرقی بوده و در کارایی دستگاه، تأثیر چشمگیری دارد. با ایجاد ضربه‌های آرام بر فیلترهای غیرقابل شستشو و شستشو و خشک کردن در فیلترهای قابل شستشو، نشان می‌دهید  که با نحوه نگهداری از جاروبرقی خود به خوبی آشنایی دارید.

پیشنهاد می‌کنیم مدت زمان استفاده‌ یکسره از جاروبرقی، بیشتر از 15 دقیقه نشود. اگر به زمان بیشتری برای پاکسازی منزل خود نیاز دارید، سر 15 دقیقه، دستگاه را خاموش کرده و اجازه‌ استراحت و خنک شدن به آن بدهید. به این شکل از نیم‌سوز شدن و یا سوختن آن جلوگیری می‌کنید.

نحوه نگهداری از جاروبرقی

 

هر چند وقت یک‌بار قطعات، اتصالات، سیم و دوشاخه‌ی دستگاه را چک کنید که در صورت وجود زدگی، شل شدگی یا خرابی از پیشرفت مشکل جلوگیری کنید. برای جمع کردن اشیای برّنده، از جاروبرقی استفاده نکنید. سلامت لوله و کیسه را به خطر می‌اندازند. هر چند وقت یک‌بار به منظور بهبود کارایی دستگاه خود، لوله‌های دستگاه را تمیز کنید. به این صورت قدمی ساده ولی تأثیرگذار در جلوگیری از تحمیل فشار بر جاروبرقی برداشته‌اید.

جمع‌بندی

جاروبرقی نقش به سزایی در مطبوعیت محیط و زیبایی ظاهر منزلمان دارد. همچون دیگر وسایل برقی پرکاربرد منزل، نیازمند مراقبت و توجه مستمر به‌منظور افزایش طول عمر و جلوگیری از ضرر مالی می‌باشد. امیدواریم با مطالبی که همراه آلفا سرویس بوده اید، با نحوه نگهداری از جاروبرقی و اهمیت به‌کارگیری این نکات ساده ولی مهم، آشنایتان کرده باشیم.

 

منبع : www.wikihow.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

02191018319