تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

نحوه عیب یابی آبسردکن

در مطالب قبل به نحوه عیب یابی ماکروویو اشاره کردیم در این مطلب نیز نحوه عیب یابی آبسردکن بررسی میکنیم.

نحوه عیب یابی آبسردکن در نشتی آب آبسردکن

اگر شما برای اولین بار است که از دستگاه آبسردکن استفاده می کنید ممکن است بین نشت آب از آبسردکن و سینی تخلیه (آبریز) آن دچار اشتباه شوید. گاهی اوقات افراد با تجربه هم لحظه ای بین این دو مورد اشتباه می کنند. علاوه بر این در یک محیط اداری و با تعداد زیادی از کاربران جدید، ممکن است فکر کنند که سینی تخلیه مستقیما در زیر قسمت خنک کننده آب ( صفحه جداکننده آب سرد و گرم) قرار دارد.

سینی تخلیه (آبریز) خود را چک کنید و سپس آن را خالی کنید تا از ریختن آب از آن قسمت به بیرون جلوگیری شود. یکی دیگر از مشکلات آبسردکن که برای نشت آب آبسردکن وجود دارد این است که دریچه عقب درب به صورت کامل بسته نشده است. شما یک نوع پیچ ریز نقره ای رنگ را می بینید که برای تخلیه آبی که قبل از حمل و  نقل در آن بوده استفاده شده است. این پیچ باید به طور کامل جهت رفع نشتی آب آب بندی شود.

آبسردکن آب را خنک نمی کند

یکی از مشکلات آبسردکن گرم بودن آب درون قسمت خنک کننده است.هیچ چیز بدتر از این نیست که در ماه های گرم تابستان ، آب درون آبسردکن شما گرم و هم دمای محیط باشد. آیا شما واقعا این آب را می خورید؟ به یاد داشته باشید که یک ظرفیت خنک کننده در دستگاه آبسردکن وجود دارد.

در داخل آبسردکن شما دو مخزن ذخیره وجود دارد یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم ، اینکه چگونه آبسردکن آب را سرد می کند یک مکانیزم ساده دارد .در داخل مخازن آب ، محل ذخیره سازی آب وجود دارد  و البته این  بستگی به میزان مصرف شما دارد.

به یاد داشته باشید که زمانی که شما و آن ۵۰ نفر دیگر در دفتر کارتان به طور میانگین ۵۰۰ میلی لیتر آب از آبسردکن برمی دارند، دستگاه شما برای بازیابی احتیاج به زمان دارد. به طور کلی آبسردکن ها می توانند به طور متوسط در حدود ۵/۴ لیتر آب را در یک ساعت خنک کنند.

آبسردکن آب را گرم نمی کند

آیا قسمت گرم کن آبسردکن شما فعال است؟ پشت دستگاه خود را چک کنید کلید کوچکی را می بینید که زیر آن ( آب گرم) نوشته شده است . مطمئن شوید که این کلید به صورت ( ۰و۱ ) می باشد بر روی ۱ قرار داشته باشد.

در غیر این صورت آبسردکن شما فقط آبی با دمای محیط به شما می دهد. همچنین به یاد داشته باشید این مخزن هم همانند مخزن آب سرد شما به زمان زیادی برای بازیابی احتیاج دارد. در صورتی که دکمه را فشار دادید ولی هنوز قسمت آب گرم کار نمی کند شما نیاز به تعمیرکار آبسردکن پیدا می کنید تا تعمیر آبسردکن را برای شما انجام دهد.

آبی از شیر خروجی آبسرد کن خارج نمی شود.

در برخی از مدل های آبسردکن با قطع شدن برق دیگر آبی از شیر خروجی خارج نمی شود . دلیل دیگر میتواند از قطع بودن آب شهر و یا نبودن آب درون مخزن آبسردکن باشد . لوله های داخلی و یا خود شیر خروجی رسوب گرفته باشند و همچنین ممکن است خود شیر نیز معیوب شده باشد و احتیاج به تعویض داشته باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

02191018319