تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

نحوه تعمیر یخچال

نحوه تعمیر یخچال

یخچال یکی از معدود لوازم خانگی است که به طور مداوم ، روز و شب کار می کند و غذای شما را سرد نگه می دارد. اگر به سختی کار یخچال فریزر توجه کنید ، واقعاً بسیار شگفت انگیز است که آنها به ندرت خراب می شوند. در موارد نادری که یخچال شما کار نمی کند ، ممکن است با هزینه تعمیر بالا و یا با هزینه تمام غذای از دست رفته مواجه شوید. نحوه تعمیر یخچال در ادامه باهم مرور میکنیم.

نترسید! این مقاله در اینجا آمده است تا همه آنچه را که باید در مورد تعمیر یخچال و فریزر خود بدانید ، به شما بگوید. شاید تعجب کنید وقتی بدانید که تعمیرات در واقع بسیار آسان است و فقط به کمی دانش در مورد دستگاه و کمی صبر نیاز دارد. بیایید با برخی از اطلاعات اولیه شروع کنیم.

یخچال  فریزر از دو جزء اصلی : یک سیم پیچ خازن و یک سیم پیچ تبخیر کننده تشکیل شده است. یک مایع خنک کننده از طریق  سیم پیچ یک خازن و موتور در گردش است. مایع ذکر شده در خازن خنک می شود. سپس در تبخیر کننده جریان می یابد. در تبخیر کننده، هوای موجود در تماس با سیم پیچ پر از مایع خنک می شود. سیم پیچ خازن یخچال فریزر  در خارج و سیم پیچ تبخیر کننده در داخل دستگاه قرار دارد. مایع خنک کننده از طریق یک متراکم کننده در سیستم گردش می کند.

اکثر یخچال ها و فریزرها برفک نمیزنند. در این نوع دستگاه ، بخار به طور خودکار از سوی یک تایمر روشن می شود تا برفک زدگی داخل دستگاه را ذوب کند. برفک از سوی بخار چندین نقاط مختلف دستگاه را ذوب میکند و از سردترین و یخ زده ترین مناطق شروع می شود. هنگامی که برفک به طور کامل ذوب می شود ، ترموستات به طور خودکار به یک چرخه خنک کننده تغییر میابد تا دمای انجماد استاندارد را حفظ کند. از آنجا که این فرآیند به صورت خودکار انجام می شود ، برفک زدگی در داخل جعبه ایجاد نمی شود.

سیستم متراکم کننده این دستگاه، که مایع خنک کننده را از طریق سیستم سیم پیچ عبور می دهد، و از طریق یک موتور از نوع خازن هدایت می شود. سایر قسمت های اساسی سیستم خنک کننده/برفک زدایی شامل کلید ، ترموستات ، بخاری ، خازن و فن است.

یک فرد مستقل می تواند بسیاری از این اجزای یخچال را آزمایش و جایگزین کند. با این حال ، استثنائاتی وجود دارد ، همانطور که قبلا توضیح داده شد ، بهتر است در این مواقع  به یک تعمیرکار حرفه ای واگذار شود.

احتیاط: قبل از انجام هرگونه کار بر روی یخچال یا فریزر ، مطمئن شوید که یخچال حود را از پریز در اوردید.  سپس، بررسی کنید که آیا موتور/متراکم کننده دارای خازن است یا نه. این قطعه در محفظه ای در بالای موتور قرار دارد. خازن ها حتی زمانی که برق دستگاه خاموش است ، برق ذخیره می کنند. قبل از انجام هرگونه کار بر روی یخچال یا فریزر خازنی ، باید خازن را تخلیه کنید ، در غیر این صورت ممکن است شوک شدیدی دریافت کنید.

تخلیه خازن و نحوه تعمیر یخچال

برای تخلیه خازن:

مرحله 1: یخچال یا فریزر را از برق بکشید.

مرحله 2: برای دسترسی به خازن ، پانل سرویس را از قسمت پشتی دستگاه یا جلویی که  زیر در قرار دارد جدا کنید ، که قبلا در این باره  توضیح داده شده است. خازن در محفظه ای در بالای موتور/متراکم کننده قرار دارد. به نظر می رسد یک باتری بزرگ سلول خشک است.

مرحله 3: برای تخلیه خازن ، از مقاومت 20000 اهم ، 2 وات استفاده کنید که این یک واحد سیم ارزان قیمت در اکثر فروشگاههای لوازم الکتریکی موجود است. میله مقاومت را به پایانه های خازن محکم ببندید، این کار خازن را تخلیه می کند. اگر خازن دارای سه پایه قطب مدار است ، مقاومت را به یک قطب مدار بیرونی و قطب مدار مرکزی و سپس به قطب مدار خارجی دیگر و پایانه مرکزی وصل کنید. پس از تخلیه خازن ، می توانید تعمیرات را ادامه دهید.

جدا کردن یخچال فریزر و نحوه تعمیر یخچال

اجزای کنترل کننده  یخچال معمولاً در قسمت بالای دستگاه قرار دارند. موتور ، تراکم کننده ، سیم پیچ خازن و فن خازن در قسمت پایین قرار دارند.

 برای دسترسی به قطعات در قسمت بالای دستگاه ، پیچ های نگهدارنده یا گیره هایی را که پنل های پلاستیکی یا فلزی را روی قطعات نگه داشته اند بیرون بیاورید. این اتصال دهنده ها ممکن است با برش یا قالب گیری پنهان شوند. در این حالت ، با دقت  قالب را با چاقوی بطونه ای سفت محکم کنید.

همچنین ممکن است کنترل ها برآمده به عنوان نگهدارنده برای بخش های مختلف پانل عمل کنند. در اکثر یخچال ها می توان قفسه ها را بردارید تا دسترسی به برخی از پنل ها امکان پذیر باشد. برای دسترسی به قسمت پایین یخچال، یک صفحه سرویس که از طریق پیچ های نگهدارنده در پشت دستگاه و در زیر سیم پیچ های خازن نگه داشته شده را بردارید.

همچنین ممکن است این دستگاه  دارای پنل دسترسی جلویی در زیر در باشد. این پانل ممکن است از طریق پیچ های نگهدارنده  یا دو صفحات لچکی جانبی بالا وپایین نگهداری شود. در برخی از مدل ها ، می توانید یخچال را برعکس کرده و قطعات را از پایین آزمایش و سرویس کنید. در این حالت ، قبل از انجام هرگونه سرویس ، یخچال را باید برفک زدایی و از پریز دراورد.

خازن ها، سیم پیچ تبخیر کننده و تراکم کننده در اکثر یخچال ها مهر و موم شده هستند. اگر در این قسمتها نقصی رخ داد ، با یک سرویس کار حرفه ای تماس بگیرید. قطعات دیگر را معمولاً می توان با پیچ شل و یا جدا کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =

02191018319