تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

علت نشتی آب ماشین لباسشویی

علت نشتی آب ماشین لباسشویی

در این مقاله علت نشتی آب ماشین لباسشویی را بررسی می‌کنیم. امروزه ماشین‌های لباسشویی به وسیله‌ای ضروری و کارآمد در خانه‌های مدرن تبدیل شده‌اند؛ به این دلیل که کار شستشو را ساده می‌کنند. با این حال، مشکل رایجی که بسیاری از خانواده‌ها با آن مواجه می‌شوند نشت آب است.

بهتر است بدانید که شما برای دریافت اطلاعات درباره ی نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج نیز می توانید به سایت آلفا سرویس مراجعه کنید.

علت نشتی آب ماشین لباسشویی

نشتی آب ماشین لباسشویی ممکن است سبب آسیب و استهلاک خود ماشین شده و هم‌چنین  محیط را خراب کند. دلایل نشتی آب عبارتند از:

نشتی آب در اثر آسیب شلنگ‌های ورودی و خروجی

هر لباسشویی دارای دو شلنگ است که یکی آب تمیز را جهت شستشو وارد سیستم می‌کند و دیگری، آب کثیف و پسماند را خارج می‌کند. شایع‌ترین علت نشتی آب ماشین لباسشویی، آسیب شلنگ‌های ورودی و خروجی آن است. با گذشت زمان، شلنگ‌ها ممکن است به دلیل سایش مداوم توسط آب خراب شوند و نیز ترک یا سوراخ‌هایی در آن ایجاد شود. این ترک‌ها و سوراخ‌ها باعث می‌شود آب در زمان فعالیت ماشین به بیرون نشت کند.

نشتی آب در اثر شل شدن اتصالات | نشتی آب ماشین لباسشویی

اگر اتصالات بین شلنگ‌ها، دستگاه یا منبع آب شل یا غیر اصولی نصب شده باشد، می‌تواند منجر به نشتی شود. راهکار اساسی، بازرسی و تعویض منظم شلنگ‌ها است.

خرابی دریچه ورود آب

در ماشین‌های لباسشویی دریچه‌ای وجود دارد که ورود آب در دماهای مختلف را کنترل می‌کند و به میزان مشخصی از آب سرد و گرم اجازه ورود می‌دهد. خرابی این دریچه یکی از علل شایع سرریز آب در ماشین لباسشویی است.

گرفتگی سیستم تخلیه علت نشتی آب ماشین لباسشویی

گرفتگی سیستم تخلیه نیز می‌تواند به نشت آب در ماشین لباسشویی دامن زند. تجمع پرز، زباله یا اجسام ریز خارجی می‌تواند شلنگ تخلیه را مسدود کند و باعث سرریز آب از دستگاه در طول دوره‌های شستشو یا چرخش شود. تعمیر و نگهداری شامل تمیز کردن سیستم تخلیه ضروری است. تا اطمینان یابید جریان مناسب آب برقرار است و نشتی وجود ندارد.

علت نشتی آب ماشین لباسشویی

آسیب واشر یا لاستیک درب لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی معمولاً دارای واشر درزگیر یا آب‌بند لاستیکی دور درب خود هستند که از خروج آب در حین کار جلوگیری می‌کند. اما اگر این قطعه آسیب دیده یا دچار فرسودگی شود، ممکن است منجر به نشتی آب در اطراف درب شود.

بازرسی و تمیز کردن منظم واشر درب برای حفظ یکپارچگی آن و جلوگیری از نشتی احتمالی ضروری است.

استفاده نامتعارف از مواد شوینده

استفاده از مقادیر بیش از حد مواد شوینده کف بیش از حدی در ماشین لباسشویی و در طول چرخه شستشو ایجاد می‌کند. این کف ممکن است از دستگاه سرریز کرده و از طریق دهانه‌های مختلف مانند تهویه کننده مواد شوینده یا دریچه‌ها نشت کند. پیروی از

برای اين منظور، به دستورالعمل‌های سازنده در مورد استفاده بهینه از مواد شوینده مراجعه کنید تا دچار این مشکلات نشوید.

نصب نادرست قطعات علت نشتی آب ماشین لباسشویی

نصب نادرست قطعات ماشین لباسشویی نیز می‌تواند علت نشتی آب ماشین لباسشویی باشد. اگر دستگاه تراز نصب نشده یا شلنگ تخلیه به درستی جاسازی نشده باشد، ممکن است باعث سرریز شدن آب در حین فعالیت شود.

اطمینان حاصل کنید که قطعات دستگاه به درستی نصب شده و شلنگ تخلیه در جای درست خود نصب و چفت شده است.

خراب شدن کاسه نمد مخزن یا محور گرداننده

مثالی از علت نشتی آب ماشین لباسشویی به دلیل نصب نادرست یا خرابی قطعات، می‌تواند خرابی کاسه نمد مخزن باشد. این وسیله واشری است میان موتور و مخزن. وظیفه آن این است که نگذارد آب از محل الصاق مخزن و محور گرداننده دیگ نشت کند.

نشتی آب در چنین موردی حتی ممکن  است به دلیل خراب شدن محور گرداننده رخ می‌دهد. در چنین موردی قطعات آسیب‌دیده حتما تعویض گردند.

خراب شدن سنسور سطح آب و لوله‌های هیدرو استاتیک

علت مهم دیگر، خراب شدن سنسور سطح آب و لوله هیدرو استاتیک است.

بعضی وقت‌ها، دیگ شستشوی ماشین از آب بیش از حد پر می‌شود و دچار سرریزی و نشت می‌گردد. این امر به دلیل سیگنال‌های غلط سنسور تنظیم سطح آب رخ می‌دهد. چرا که تنظیمات آن دچار به‌هم‌ریختگی شده است. کار این سنسور تنظیم فشار است که متعاقبا سطح آب درون دیگ شستشو را تنظیم می‌کند.

سخن پایانی

در صورتی که مهارت فنی تعمیر ماشین لباسشویی را ندارید، در صورت بروز اشکال حتما از متخصصان باتجربه الفا سرویس کمک بخواهید.

علت نشتی آب ماشین لباسشویی متعدد است و می‌تواند ناشی از آسیب شلنگ تخلیه، اتصالات شل، نصب نادرست قطعات و … باشد که همه را در این مقاله بررسی کردیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

02191018319