تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

ظرفیت لباس در لباسشویی

ظرفیت لباس در لباسشویی

یکی از ضروری ‌ترین کارهایی که انسان‌ها در طول هفته انجام می ‌دهند، شستشوی لباس‌هایشان است. این کار نیز به مانند بسیاری دیگر از امورات روزمره، صورت ماشینی به خود گرفته است. یکی از مهم ‌ترین مسائل مربوط به شستن لباس‌ ها توسط این دستگاه، در نظر گرفتن ظرفیت لباس در لباسشویی است، که معمولاً نادیده گرفته می‌شود.

ظرفیت لباس در لباسشویی به چند پارامتر مهم بستگی دارد. از جمله: اندازه بار، مصرف آب، مصرف انرژی و بهره‌وری کلی.

اندازه بار | ظرفیت لباس در لباسشویی

اندازه بار مهم‌ترین فاکتور ظرفیت لباس در لباسشویی است. به این دلیل که اضافه بار می‌تواند سیستم را با اشکال مواجه کرده و مستهلک کند. هم‌چنین سبب کاهش کیفیت شستشو خواهد شد که روی نظافت لباس تأثیر منفی دارد.

کم‌تر بودن بار نسبت به حد استاندارد نیز تاثیرات نا مطلوبی روی لباس خواهد گذاشت. بافت پارچه‌ ها ممکن است به دلیل تماس بیش از حد با آب و مواد شوینده آسیب ببیند.

بهینه‌سازی مصرف آب

توجه به سطح مناسب ظرفیت لباس در لباسشویی، موجب بهینه ‌سازی مصرف آب می ‌شود. کاهش اندازه بار ممکن است سبب هدر رفت منابع آب گردد، به این دلیل که از آبی بیش از اندازه نیاز با حجم لباس‌ها برای شستشو استفاده می ‌شود. هم‌چنین اندازه بیشتر از حد استاندارد، سبب آبکشی بیشتر شده و آب را هدر می‌دهد.

مصرف انرژی

لباسشویی مانند بسیاری از وسایل برقی دیگر با جریان برق کار می ‌کند. حجم بیش از اندازه بار سبب می ‌شود که ماشین با فشار بیشتری کار کند و برق بیشتری را مصرف نماید. استفاده از بار کم نیز سبب هدررفت انرژی برق می‌گردد. برای مثال، ماشین لباسشویی شما ۶ کیلو ظرفیت دارد، ولی شما برای شستشوی ۱ کیلو لباس، انرژیی معادل ۶ کیلو مصرف کرده‌اید و این فاجعه است. پس مهم است که از ظرفیت لباس در لباسشویی به صورت متعادل استفاده شود.

بهره‌وری کلی

با رعایت استانداردهای ظرفیت لباس در لباسشویی، بهره‌وری مناسب به دست می‌آید. بهره‌وری در لباسشویی شامل پارامتر های زمان و مصرف انرژی و آب است. با حفظ اندازه صحیح بار لباسشویی، مصرف آب و برق کنترل شده و کار در زمان سریع ‌تری انجام می‌شود که این خود به معنای بهره‌وری بیشتر است.

تشخیص وزن لباس‌ها

برای رعایت ظرفیت لباس در لباسشویی، بهترین راه انداره گیری وزن لباس‌ها و تطبیق دادن آن با گنجایش دستگاه است.

کلیه لباس‌ ها را در یک تشت ریخته و آن را روی ترازو بگذارید. توجه داشته باشید که وزن تشت را از وزن لباس ‌ها کم کنید.

تشخیص وزن لباس‌ها

آیا از صد در صد حجم بار استفاده کنیم؟

پاسخ خیر است. تجربه نشان می‌ دهد که میزان بار هر چه قدر تعیین شده بود، شما تنها ۸۰ درصد آن را در نظر بگیرید. برای مثال اگر ظرفیت بار لباسشویی ۱۰ کیلوگرم بود، شما ۸ کیلوگرم در نظر بگیرید.

در هر ظرفیتی از ماشین‌ های لباسشویی چه چیز هایی را می ‌توان شست؟

در ماشین‌ های لباسشویی با ظرفیت بار بالا، می ‌توان لباس‌ ها و اقلام حجیم مانند پتو، لحاف و … را شست. اما در لباسشویی‌ هایی با حجم بار پایین، صرفاً می ‌توان لباس‌ های معمولی مانند پیراهن، تیشرت و شلوار را شست.

برخی نکات راجع به ظرفیت لباس در لباسشویی

۱. حجم بار، با ابعاد ماشین لباسشویی نسبت مستقیم دارد. به این معنا که هر چه قدر حجم بار بیشتر شود، ابعاد آن بزرگ‌تر می ‌شود و برعکس.

۲. لباسشویی با حجم بار بزرگ تر طبیعتا منابع آب و برق بیشتری مصرف خواهد کرد.

۳. بیشتر ماشین‌های لباسشویی معمولا با ظرفیت بار بین‌۶ تا ۱۲ کیلوگرم تولید می‌ شوند. کمتر و بیشتر از این ظرفیت نیز  در بازار وجود دارد.

۴. تعداد افراد خانوار خود را در نظر بگیرید. هر چه تعداد بیشتر بود، لباسشویی با ظرفیت بار بیشتر تهیه کنید و برعکس.

۵. اگر حجم شستشوی شما در طول هفته زیاد است، از لباسشویی با ظرفیت بار بیشتر استفاده کنید.

سخن پایانی

شما می‌ توانید برای انتخاب لباسشویی با ظرفیت بار متناسب با نیازمندی های خود، با مشاوران متخصص صحبت کنید، تا بهترین راهنمایی را از ایشان دریافت کنید.

به طور کلی، توجه به ظرفیت لباس در لباسشویی، تاثیر مستقیمی در صرفه ‌جویی منابع انرژی، بهبود کیفیت و بهره‌وری دارد. با تشکر از این که با ما همراه بودید.

همچنین شما برای داشتن اطلاعاتی درباره ی نمایندگی تعمیر لباسشویی ابسال در کرج ، نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج نیز می توانید به سایت آلفا سرویس مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =

02191018319