تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

سرویس ماشین ظرفشویی و مشکلات رایج آن

سرویس ماشین ظرفشویی

چرا باید سرویس ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید؟

برای داشتن دستگاهی سالم شما باید به دو نقطه اساسی، استفاده درست و نگهداری اصولی توجه داشته باشید. در مورد استفاده صحیح شما باید از قرص ها و مایع های شوینده مناسب دستگاه خود استفاده کنید.اگر از قرص و یا مایع شوینده مناسبی استفاده نکنید باعث ایجاد مشکلاتی در ماشین لباس شویی شما از جمله بوی بد میشود. تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج را با گروه آلفا سرویس انجام دهید.

اگر میخواهید ماشین ظرفشویی خوب با طول عمر بیشتری داشته باشید باید سرویس های دوره ای آن را بصورت منظم انجام دهید و درصورت بروز مشکل فورا تعمیر آن را بر عهده ی متخصص بسپارید. در سرویس دوره ای که از طرف فرد متخصص انجام میشود تمام قطعات ماشین ظرفشویی شما شامل سیم پیچی ها و تمام لوله های ورودی و خروجی مورد بررسی قرار میدهد. درصورت مشاهده حتی کوچک ترین ایراد که تاحالا به چشم نخورده تعمیراتی انجام میدهد تا این ایراد باعث خرابی و هزینه های زیادی نشود.

بدلیل اینکه ماشین ظرف شویی با آب، مواد معدنی، املاح و چربی غذا ها سروکار دارد این امر باعث میشود تا در طول زمان ماشین ظرفشویی شما دچار رسوب شود. بهترین روش برای از بین بردن این رسوبات، رسوب زدایی ماشین ظرفشویی و تمیز کردن و یا عوض کردن فیلتر آن است. برای انجام اینکار حتما به یک تعمیر کار متخصص نیاز خواهید داشت.

فواید استفاده از ماشین ظرفشویی در منزل:

 • صرفه جویی در مصرف آب
 • به وجود آمدن زمان بیشتر برای خانم ها تا از این زمان برای انجام کار های دیگر استفاده کنند
 • استرس و نگرانی مهمانی را از بین میبرد تا شما وقت بیشتری را با مهمانان خود صرف کنید
 • ضد عفونی کردن ظروف
 • زیرا ماشین ظرفشویی از آب داغ استفاده میکند
 • داشتن ظروف شفاف و براق
 • بدلیل اینکه شما بهنگام شستن ظروف در دست از اسکاج استفاده میکنید ظروف شما به مرور زمان کدر میشود ولی این امکان در ماشین ظرفشویی وجود ندارد و ظروف شما همیشه براق و شفاف خواهد بود.
 • صرفه جویی در شوینده ها زیرا بهنگام شستن ظروف شما از مواد شوینده زیادی  استفاده میکنید در حالیکه ماشین ظرف شویی با کمترین مواد بهترین کار را انجام میدهد .
 •  مواد شوینده ضرر دارند و ممکن هست به چوست دست شما آسیب بزند.
 • بهنگام شستن ظرف ها شما مجبور هستید تا مدت زمانی را سر پا بایستید که این باعث ایجاد مشکلات صدمه دیدن پاها، ستون فقرات … میشود در حالیکه ماشین ظرفشویی شما را از شر این بیماری ها دور میکند
 • یکی از نکات حساس خانم ها لب پر شدن ظروف هایشان هست که ماشین ظرفشویی هرگز ظروف را لب پر نمیکند.

ماشین ظرف شویی پس از شستن ظرف ها خاموش نمیشود

خراب شدن برد کنترل ماشین ظرفشویی میتواند باعث خاموش نشدن ماشین ظرفشویی باشد. برد کنترل وظیفه ی روشن و خاموش کردن دستگاه و همچنین ارسال دستورات را دارد که اگر دچار مشکل شود در چرخه ی شستشو و همچنین روشن و خاموش شدن دستگاه اختلال ایجاد میکند.

 خراب شدن تایمر ماشین ظرفشویی همچنین میتواند در خاموش و روشن شدن ماشین ظرفشویی به مشکل برخورده و اختلال ایجاد کند. اگر متوجه شوید که زمان شستن ظرف ها از زمان تعیین شده قبلی بیشتر است ماشین ظرفشویی خود را از پریز بکشید و از تعمیر کار متخصص کمک بگیرید.

چرا ظرف ها پس از شستن ظروف خشک نمیشوند؟

انتخاب نادرست برنامه شستسو میتواند باعث خشک نشدن طروف شما باشد. زیرا برخی از برنامه های ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمیکنند.

. خراب شدن ترموستات ماشین ظرفشویی میتواند دلیل دیگر خشک نشدن ظروف باشد اگر ترموستات به درستی کار خود را انجام ندهد امکان دارد زودتراز موعد به هیتر المنت دستور خاموشی را بدهد که این کار باعث خشک نشدن ظروف می شود. اگر ترموستات شما خراب شده است شما باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست؟

 تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی میتواند دلایل متعددی داشته باشد ولی از جمله دلایل رایج میتوان به گرفتگی شلنگ تخلیه و یا گرفتگی در قسمت فیلتر اشاره کرد.

اما اصلی ترین دلیل عدم تخلیه آب ظرفشویی می تواند خرابی پمپ تخلیه باشد که وظیفه ی تخلیه ی ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. برای تعمیر پمپ تخلیه حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دلیل وارد نشد آب به ماشین ظرفشویی چیست؟

گرفتگی شیلنگ یا بسته شدن شیر ورودی آب ممکن است باعث اینکار شود. شیر و شلنگ را کاملا بررسی کنید، تا اطمینان حاصل کنید.

 شناور نام قطعه ای در ماشین ظرفشویی هست که که اگر به اندازه ی کافی آبگیری کند روبه بالا حرکت میکند و آب ورودی را قطع میکند.

دلیل روشن شدن ولی کار نکردن ماشین ظرفشویی چیست؟

بروز مشکل در چند بخش میتواند باعث این کار شود، اولین مورد میتواند سوییچ و یا سلکتور باشد. سلکتور وظیفه انتخاب حالت های مختلف عملکرد ماشین ظرفشویی را دارد. اگر بر روی خاموش بودن دستگاه گیر کرده باشد نمیتواند حالت روشن را انتخاب کند. اختلال در تایمر و رله استارت هم میتواند دلیل روشن نشدن دستگاه شود. در اینصورت میتوانید دستگاه را از پریز درآورده دوباره از اول وارد پریز کنید. اگر دوباره دستگاه شما روشن نشد از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 15 =

02191018319