تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

روش های افزایش عمر ماشین لباسشویی

روش های افزایش عمر ماشین لباسشویی

همه لوازم های خانگی دیجیتال هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن دارند و ماشین لباسشویی نیز استثناء نیست. پس از شستشو، لباس های کثیف و لکه دار گرد و غبار و آلودگی به دیواره های لگن ماشین لباسشویی می چسبد و اگر فرایند تمیز کردن ماشین لباسشویی را انجام ندهید بوی بد باعث آزار شما خواهد شد.  روش های افزایش عمر ماشین لباسشویی را در ادامه بخوانید.

راهنمای تمیزکاری ماشین لباسشویی

در یک ماشین لباسشویی برای تمیز کردن لباس ها از آب و شوینده استفاده می شود. چرک و کثیفی از لباس جدا شده و از طریق لوله خروجی دستگاه به فاضلاب منتقل می شود. در مسیر خروجی و مخزن ماشین لباسشویی، فضای زیادی برای باقی ماندن ذرات ریز و آلودگی ها وجود دارد.

درست مثل سینک ظرفشویی که از آلوده ترین نقاط در یک آشپزخانه است، ماشین لباسشویی هم پر از انواع میکروب و کثیفی است. برای نگهداری از ماشین لباسشویی لازم است تا آلودگی های ظاهری و مخفی لباسشویی به خوبی تمیز شود. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی این کارها را انجام دهید:

نگهداری از ماشین لباسشویی و محفظه مواد شوینده

همه ماشین های شیونده لباس از هر مارک و برندی که باشند دارای یک محفظه مخصوص برای مواد شوینده هستند. این محفظه برای استفاده از پودر یا مایع لباسشویی تعبیه شده و تقریبا همیشه کثیف است. همین حالا محفظه شوینده ماشین لباسشویی را باز کرده و نگاه کنید.

آیا دیواره ها و قسمت عقبی این محفظه ،جرم گرفته و کثیف شده است؟ این جرم بقایای پورد و مواد شوینده لباس است که با آب مخلوط شده و سفت شده است. این جرم به سختی از دیواره جدا می شود و خودش منبع آلودگی و کثیفی لباس های است.

بهتر است محفظه مواد شوینده را به طور کامل از ماشین لباسشویی جدا کنید. معمولا با یک حرکت ساده این قسمت از دستگاه جدا می شود. با کمک یک مسواک، پودر دستی و کمی فشار دست، این قسمت را تمیز کنید تا لایه های سخت کنده شود.

جرم گیری ماشین لباسشویی

یکی از ساده ترین راه ها برای نگهداری از ماشین لباسشویی ، جرم گیری محفظه داخلی است. به سراغ محفظه اصلی لباسشویی بروید و به آن توجه کنید. اکثر افراد  این قسمت را به طور مرتب با دستمال تمیز می کنند و قسمت خارجی محفظه اصلی را همیشه تمیز نگه می دارند.

اما باید بدانید که این به تنهایی کافی نیست. داخل محفظه اصلی ماشین لباسشویی دارای سوراخ هایی است که می تواند محل مناسبی برای ایجاد آلودگی و تشکیل جرم باشد. راه مناسب تمیز کردن محفظه اصلی دستگاه لباسشویی استفاده از مواد مخصوصی است که به صورت قرص، پودر و یا مایع در بازار موجود هستند.

هر ماه یک مرتبه ماشین لباسشویی را بدون لباس روشن کنید. بهتر است  دمای آب روی ۶۰ درجه باشد. شستشویی با قرص ماشین به صورت خالی برای نظافت و میکروب کشی قسمت هایی که در دسترس نیستند ضروری است.

نگهداری از ماشین لباسشویی با جرم گیرهای خانگی

شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی، جرم گیر مخصوص خود را تولید کرده اند ولی با موادی که در خانه دارید هم می توانید محفظه اصلی دشتگاه لباسشویی را جرم گیری کنید. برای مثال سرکه یکی از بهترین مواد برای تمیز کردن و از بین بردن جرم سوراخ خای محفظه شستشوی لباس است.

داخل همین قسمتی که لباس ها را قرار می دهید یک محفظه فلزی با سوراخ های زیاد وجود دارد. اگر چه جرم دیواره این محفظه دیده نمی شود ولی در مرور زمان این محفظه پر از کثیفی و جرم می شود.

یکی از علل بو گرفتن لباس ها در لباسشویی، وجود جرم دیواره های محفظه شستشوی لباس است. به اندازه یک لیوان سرکه سفید را از درب دستگاه، به داخل لباسشویی بریزید. سپس با آب گرم و طبق توضیحات قبلی دستگاه را بدون لباس روشن کنید.

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی هزینه بر است با نگهداری از ماشین لباسشویی مقدار زیادی از این هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. پس از هر بار استفاده از لباسشویی و شستن لباس ها، قسمت لاستیکی درب دستگاه را کاملا تمیز کنید. با استفاده از یک اسکاچ به راحتی می توانید جرم و آلودگی نوار لاستیکی را تمیز کنید.

قسمت لاستیکی درب ماشین لباسشویی، محلی برای تجمع آلودگی هاست. رطوبت و آب در این قسمت جمع می شود و امکان رشد عوامل بیماری زا را بیشتر می کند. پس از نظافت نوار لاستیکی با یک دستمال، رطوبت اضافی را گرفته و شیار داخل را کاملا خشک کنید.

آلودگی در نوار لاستیکی به سادگی به لباس ها منتقل شده و بوی بسیار بدی را نیز ایجاد می کند. برای تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی با آلفا سرویس تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

02191018319