تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

روشن کردن فر گاز + از چگونگی تا نحوه استفاده از فر گاز

روشن کردن فر گاز

روشن کردن فر گاز یکی از کارهای می باشد که همه خانم‌ها باید آن را بلد باشند. اما بعضی از افراد بلد نیستند که چگونه فر گاز را روشن کنند. اگر اجاق گاز شما قدیمی باشد مطمئناً تفاوت زیادی با روشن کردن اجاق گاز های جدید دارد. معمولاً اجاق گاز های قدیمی برای روشن کردن فر شان پیلوت دارند. پیلوت شعله کوچکی می باشد که همواره روشن خواهد بود و کمک می کند تا فر شما روشن شود.

بعضی از اوقات پیلوت به دلیل این که کثیف شده است کار نمی‌ کند و در روشن شدن فرگاز اختلال به وجود می آید. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا روشن کردن فر گاز های قدیمی و فر گاز های جدید را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم دوست دارید یاد بگیرید که چگونه فر گاز خود را روشن کنید. با آلفاسرویس تا پایان این متن همراه بمانید.

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیر کنوود در کرج

 

چگونگی روشن کردن فر های قدیمی

معمولاً تمامی اجاق گازهایی که دارای فر هستند دارای پیلوت می باشند. شما می توانید از دکمه های زمانبندی هم استفاده کنید و دما و زمان را تنظیم نمایید. اما اینکه چگونه فر را روشن کنیم نکته ای است که باید با آن توجه شود. معمولاً روشن کردن فر گاز های قدیمی روند خاص خود را دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

در ابتدا باید دمای فر را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید آن ها خاموش می باشند. حالا پیلوت را پیدا کرده و پیلوت را روشن کنید. معمولاً در هر اجاق گازی دو سوراخ پیلوت وجود دارد. یکی شما چپ و یکی سمت راست. حالا آن ها را نظافت کنید و از آلودگی ها پاک کنید. بعضی از مواقع پیلوت ها خاموش می شوند. به دلیل اینکه آلودگی ها روی آن ها را پوشانده و روشن نمی شود. سعی کنید با استفاده از یک سنجاق لبه های پیلوت را تمیز کنید و به صورت دایره ای آن را خراش دهید.

این کار برای روشن ماندن همیشگی فرگاز کمک می‌ کند. شما می‌توانید با جرقه زن و یا فندک پیلوت را روشن کنید. معمولاً اجاق های گازی قدیمی جرقه زن دارد و باید آن را با فندک روشن کنید. بعد از اینکه روشن کردید منتظر بمانید تا عمل کند و شعله روشن بماند. به راحتی می‌ توانید شعله اصلی را به وسیله پیلوت روشن کنید.

 

روشن کردن فر گاز

 

 

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج

 

به چه صورت مشعل اصلی فر گاز را با دست روشن کنیم؟

برای روشن کردن فر گاز و مشعل با استفاده از وسایل کبریت و فندک حتماً باید درب فر گاز را باز کرده و سپس دستگیره مربوط به مشعل که گاز ورودی را فعال می کند باز کرده و روی درجه ۲۸۰ درجه بگذارید.

در این حالت جریان گاز وصل شده و اگر جرقه زن داشته باشد جرقه زن شروع به جرقه می‌کند و مشعل را روشن می‌کند. اما اگر جرقه زن نداشته باشد باید با فندک و کلید آن را روشن کرد. برای اینکه ترموکوبل عمل می کند. شما باید ۱۵ ثانیه دست خود را بر روی دکمه گذاشته و زمانی که خیالتان راحت شد جریان گاز متصل شده است احتراق انجام شدع و روشن مانده باید درب فر را ببندیم و بگذاریم تا گرم شود.

لذا درجه دمایی را با دستگیره تعیین می‌کنیم و پنج دقیقه صبر می‌کنیم تا کاملا گرم شود تا چیزی را که قرار است در فر بگذاریم را در آن قرار دهیم. البته شما می‌ توانید با استفاده از دستگیره ناحیه گریل را روشن کنید. بعضی از مواقع مشعل با بار اول روشن نخواهد شد. پس سعی کنید از اینکه مشعل روشن مانده است اطمینان حاصل کنید.

بهره گیری از سیستم جرقه برقی برای روشن کردن

 برای روشن کردن انواع فر گاز معمولاً از سیستم جرقه زن برقی استفاده می شود. لذا برای این کار حتماً در ابتدا باید در فر باز شود و دکمه چرخشی که برای دما و وصل کردن گاز می باشد را چرخاند. اما نکته‌ ای که وجود دارد این است که بعضی از سیستم های جرقه برقی بر روی همین کلید چرخشی دما و گاز می باشد و بعضی ها به صورت جداگانه طراحی شده و باید همزمان با آن یک دکمه را بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که فرایند روشن شدن مشعل به وسیله سیستم ممکن است ۵ و ۱۰ ثانیه طول بکشد. اگر بیشتر از این زمان طول کشید و یا اصلا روشن نشود باید سیستم را مورد بررسی قرار دهید. شاید بر روی آن آلایندگی های قرار داشته باشد که باید آن را تمیز کرد و نسبت به استفاده از آن اقدام کرد.

 

منبع : www.quora.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

02191018319