تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

رایج ترین مشکلات در کار کردن با مایکروویو

رایج ترین مشکلات در کار کردن با مایکروویو

در ادامه رایج ترین مشکلات در کار کردن با مایکروویو را بررسی کرده ایم با ما همراه باشید.

مایکروویو روشن نمی شود

  • ابتدا مطمئن شوید که پس از انتخاب عملکرد یا زمان پخت و پز ، دکمه “شروع” را فشار داده اید. عدم موفقیت در “شروع” ، بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد، به خصوص وقتی که عجله دارید. اگر دکمه شروع کار نمی کند، دکمه “توقف” یا “لغو” را بزنید تا ویژگی برنامه نویسی، زمان بندی یا تأخیر را که به طور تصادفی تنظیم شده است، پاک کنید و دوباره امتحان کنید.
  • ممکن است برق به دستگاه نرسد. از وصل بودن دستگاه به برق مطمئن شوید، سپس جعبه پنل الکتریکی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا سوئیچ مدار قطع شده است یا اینکه فیوز منفجر شده است یا خیر.
  • ممکن است درب مایکروویو کاملاً بسته نشود و یا سوئیچ درب درست کار نکند. مایکروویوها کار نخواهند کرد مگر اینکه درب به درستی بسته شود و سوئیچ به طور محکم به هم متصل شود. به همین دلیل باید مراقب باشید که هرگز درب اجاق مایکروویو را نکوبید که می تواند به سوئیچ آسیب برساند.

گردونه حرکت نمی کند

زیر صفحه گردان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که باقی مانده های مواد غذایی زیر آن گیر نکرده باشد تا مانع حرکت آن شوند.

مایکروویو غذا را گرم نمی کند

بهترین راه برای تشخیص اینکه مایکروویو شما به طور صحیح گرم می شود، آزمایش آن با یک فنجان آب است. با استفاده از لیوان یا ظرف مخصوص مایکروویو، یک فنجان آب داخل مایکروویو بگذارید و حدود 30 ثانیه آن را روشن کنید.

با استفاده از میت فر یا محافظ، لیوان را برداشته و آب را با دقت تست کنید تا ببینید گرم شده است یا خیر، مواظب باشید که انگشت یا دست خود را نسوزاند. اگر داغ نیست، روند را تکرار کنید و دوباره بررسی کنید. اگر آب بعد از دو یا سه بار آب گرم نشود، مایکروویو شما ایراد پیدا کرده است. علت این امر چندین چیز می تواند باشد، از جمله:

  • یک دیود خراب
  • خازن ها و ترانسفورماتورهای با ولتاژ بالا سوخته اند
  • محافظ حرارتی (ترمو پروتکتور) بیش از حد گرم شده است

در این موارد توصیه می شود که با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید، در برخی موارد هم ممکن است خرید مایکروویو جدید مقرون به صرفه تر باشد.

چراغ مایکروویو روشن نمی شود

اگرچه این امر باعث نمی شود مایکروویو شما کار نکند، اما روشن نشدن لامپ مایکروویو می تواند مشاهده محتوای غذایی را دشوار کند. تعویض لامپ میکروویو کار بسیار ساده ای است. می توانید در اکثر فروشگاههای لوازم خانگی یک لامپ جایگزین خریداری کنید.

وقتی زمان پخت و پز کامل شد، تایمر صدا نمی دهد.

بررسی کنید که آیا ممکن است عملکرد زنگ را خاموش کرده باشید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 1 =

02191018319