تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

آموزش کاربردی تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی به چه صورت است؟ماشین لباسشویی به عنوان یکی از پر استفاده‌ترین وسایل الکتریکی در تمامی منازل، در طول زمان و در اثر استفاده‌ی مکرر، دستخوش ناملایمتی‌ها و استهلاک زیادی می‌شود.

در صورتی که نسبت به مشکلی که برای لباسشویی‌تان ایجاد می‌شود بی‌تفاوت باشید، با گذر زمان می‌تواند دچار آسیب‌ و یا آسیب‌های جبران‌ناپذیر شود و هزینه‌ی قابل توجهی روی دستتان بگذارد. در این مقاله قصد داریم برای رویارویی و حل یکی از مشکلات احتمالی یعنی تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی آمادگی در شما ایجاد کنیم. پس همراه آلفا سرویس باشید.

به فریاد یاری‌طلبی ماشین لباسشویی‌ات گوش کن!

فرض کنید پس از گذراندن یک روز کاری شلوغ و سروکله‌زدن با ارباب رجوع و ترافیک و گرانی، به دنبال ساعاتی آرامش به خانه باز می‌گردید. لباس‌های کثیف خود را به داخل لباسشویی می‌اندازید تا برای فردا تمیز شود.

 

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال در کرج

 

در این فاصله آغوش مبل بزرگ خانه را به سوی خود گشوده می‌بینید و با روی گشاده، پذیرای پیشنهادش برای استراحتی دلچسب می‌شوید. به ربع ساعت نکشیده که با صدای آزاردهنده‌ی ماشین لباسشویی که گویی سابقه هم داشته، از خلسه‌ی شیرین خود خارج می‌شوید. آیا این همان چیزی نیست که روز طاقت‌فرسای کاری را تبدیل به روز بدتر و طاقت‌فرساتر کاری می‌کند؟!

 

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

به محض پی بردن به اشکال و یا دیدن لرزه و شنیدن صدایی غیرمعمول نسبت به عملکرد همیشگی ماشین لباسشویی خود، به آن توجه کنید. نقص های کوچک اگر تعمیر نشوند به مشکلات بزرگتری ختم می‌شوند. صداهای برخاسته از ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله:

 • وجود شیئ خارجی اشتباه میان لباس‌ها یا داخل جیب‌هایشان مانند سکه، سنجاق، کلید
 • پر بودن بیش از حدّ
 • انسداد مجرای تخلیه با جسم خارجی
 • خرابی موتور
 • ضعف در کمک فنر

در عناوین پیش رو، به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی و نقش آن در دستگاه می‌پردازیم.

کمک فنر چه می‌کند؟

کمک فنر به عنوان قطعه‌ای کلیدی در ساختار ماشین لباسشویی در اکثر ماشین‌های لباسشویی و تمام ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک به کار رفته است. نقش مهمی در لرزه‌گیری، جلوگیری از حرکت دیگ به هنگام آب‌کشی و خشک‌کردن لباس‌ها و نگهداری و حفظ توازن دستگاه دارد.

لرزه‌گیر یا کمک فنر به انواع فنری، روغنی، اصطکاکی (هوایی) و اصطکاکی (کفشکی) یافت می‌شوند و به بدنه خارجی دستگاه چسبیده‌اند.

برای ایجاد تعادل در داخل بدنه، از دو کمک فنر استفاده می‌شود.اگر دچار ضعف یا آسیب شود، باعث حرکت ماشین لباسشویی به هنگام کار و صدای آزاردهنده در مراحل آب‌کشی و خشک‌کنی دستگاه می‌شوند. پس در صورت مشاهده لرزش، حرکت و صدا از دستگاه، حتماً منشأ آن را شناسایی و در صورت نیاز اقدام به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی خود فرمایید.

 

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج

 

از مهم‌ترین علل خرابی کمک فنر می‌توان به تراز نبودن دستگاه و صاف نبودن محل قرارگیری آن اشاره کرد. بار نامتعادل و پر شدن محفظه بیش از ظرفیت دستگاه نیز سبب ناکارآمدشدن فنرها و بروز مشکلات بیشتری به دنبال خود می‌شود.

مراحل تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

 • دستگاه را از برق بکشید.
 • شیر برق و مجرای تخلیه ماشین را از شیر آب جدا کنید.
 • پیچ‌های پشت دستگاه را باز کرده و پنل را از ماشین لباسشویی جدا کنید. اکنون کمک فنر در زیر محفظه یا دیگ شست‌وشو قابل مشاهده است.
 • پیچ‌های بالای کمک فنر را باز کنید و کمک فنر را از دیگ جدا کنید.
 • حال بازوی کمک فنر را از کف ماشین لباسشویی جدا کنید.
 • اکنون می‌توانید کمک فنر جدید را نصب کرده و برای سرپا کردن مجدد دستگاه، مراحل ذکرشده را در جهت معکوس انجام دهید.

در صورت مشکل در هر یک از مراحل تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی، از یک سرویس‌کار مورد اعتماد مشاوره و کمک بگیرید.

 

 

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

جمع‌بندی

ماشین لباسشویی به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل منزل، نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد. در صورت بروز هرگونه صدا و لرزش غیرعادی، نهایت توجه خود را صرف عیب‌یاب آن کنید تا حدّالامکان، نیازمند پرداخت بهای سنگین مالی و تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی  و هریک از قطعات با فاصله‌ی زمانی کمی از یکدیگر نشوید.

 

منبع : homedecorbliss.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 19 =

02191018319