تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

نحوه تعمیر قهوه ساز+ رفع مشکلات رایج در آن

نحوه تعمیر قهوه ساز

نحوه تعمیر قهوه ساز چگونه است؟ قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان بشمار می‌رود. همچنین افراد زیادی نیز از دستگاه های قهوه ساز در منزل خود برای تهیه این نوشیدنی استفاده می‌کنند. اگر شما هم از این دستگاه استفاده می‌کنید، می‌دانید که این دستگاه ها گاها دچار مشکلاتی می‌شود، که دانستن نحوه تعمیر قهوه ساز تا حد زیادی به تعمیر آن نیز کمک و از هزینه های اضافی جلوگیری میکند.

در این مقاله آلفا سرویس قصد دارد به برخی از این مشکلات و راه حل های آن بپردازد.

مشکلات رایج و نحوه تعمیر قهوه ساز

قهوه سازها معمولا پس از مدتی دچار مشکلاتی می‌شوند. رایج ترین آنها مشکلاتی هستند که براحتی و در منزل قابل حل هستند. البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید که متخصصان بسیاری نیز در همین زمینه فعالیت می‌کنند و گاها باید بدست آنها سپرده شود تا به پروسه تعمیر بصورت مطلوب انجام شود.

 

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیر ال جی در کرج

 

نشتی آب و بخار دستگاه

 این مورد به عنوان رایج ترین مشکل در این دستگاه نام برده می‌شود.

 نشتی آب به عواملی بستگی دارد:

ترک خوردگی المنت

 قطعه المنت که در درون قهوه ساز قرار می‌گیرد‌، وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی را بر عهده دارد. این قطعه وقتی در معرض رسوب بالا قرار می‌گیرد، دچار ترک خوردن خواهد شد. به همین دلیل، بهتر است همواره به آن توجه داشته باشید و در صورت لزوم آن‌را تعویض کنید. و به نحوه تعمیر قهوه ساز فکر کنید.

پارگی شلنگ

  دیگر مشکل رایج قهوه ساز پاره شدن شلنگ این دستگاه می‌باشد. این قطعه وظیفه انتقال آب از پمپ به دستگاه را برعهده دارد و در صورتی که پاره شود دچار نشتی آب خواهد شد. در نتیجه بهتر است قبل از استفاده، شلنگ را کاملا چک کرده و بعد از آن استفاده کنید.

پوسیدگی واشر

 از مشکلات دیگر در دستگاه های قهوه ساز می‌توان به پوسیدگی واشر اشاره کرد. این واشرها در زیر دستگاه تعبیه شدند، به همین دلیل در معرض پوسیدگی قرار دارند. چنانچه نشتی آب از کناره ها یا زیر دستگاه باشد باید به فکر تعویض این قطعه باشید.

بیشتر بخوانید : نمایندگی تعمیر آبسال در کرج

 

خرابی نازل بخار

 این قطعه به دلیل استفاده زیادی که دارد، مشکلش نیز به راحتی قابل تشخیص دادن است. نازل بخار وظیفه دارد که آب درون قهوه ساز را به بخار تبدیل کند. از این رو وقتی دچار خرابی می‌شود باعث نشتی نیز خواهد شد. اگر این اتفاق افتاد سریعا به فکر نحوه تعمیر قهوه ساز آن باشید.

نحوه تعمیر قهوه ساز و روشن نشدن دستگاه قهوه ساز

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در هر قهوه سازی رخ دهد، روشن نشدن آن است. این مسئله به عوامل زیادی بستگی دارد که با عیب‌یابی به موقع تعمیر می‌شود. این عوامل عبارتند از:

عدم وجود برق و برق رسانی به دستگاه

 قهوه ساز باید به برق بدون قطعی و اتصالی متصل باشد، تا به خوبی کار کند. از این رو اگر مشکل روشن نشدن دستگاه قطعی برق بود، باید به این نکاتی دقت کنید تا پروسه عیب‌یابی به خوبی انجام شود. در اولین قدم باید مطمئن شوید که سیم دستگاه به برق بدون هیچ شل‌شدگی وصل است. اگر اینطور بود باید از جریان برقی که در داخل پریز میگذرد به وسیله اهم متر مطمئن شوید.

تغییر رابط برق به دستگاه

 برخی از دستگاه ها به دلیل پوسیدگی کابل برق از رده خارج می‌شوند. به همین دلیل می‌توان گفت درصد بسیار مشکل روشن نشدن دستگاه قهوه ساز همین مورد باشد. مطمئن شوید کابلی که از آن استفاده می‌کنید سالم و بی‌ایراد باشد.

خرابی المنت

 اگر به فکر نحوه تعمیر قهوه ساز هستید باید بدانید که المنت از مهم‌ترین قطعات دستگاه قهوه ساز بشمار می‌رود. خرابی این قطعه مشکلات بسیار زیادی به همراه دارد، که یکی از ان روشن نشدن دستگاه است. زمانی که دستگاه دچار خاموشی می‌شود، می‌توانید با استفاده از یک مولتی متر میزان اهم داخل المنت را چک کرده از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

نحوه تعمیر قهوه ساز

 

عدم گرمایش دستگاه قهوه ساز

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است به آن برخورد کنید عدم گرم شدن املاح خروجی دستگاه است. این مشکل ریشه هایی متعددی دارد که برخی از آن می‌پردازیم.

 

بیشتر بخوانید : تعمیر کنوود در کرج 

 

تجمع رسوب

مواقعی وجود دارد که آب که از دستگاه بیرون میاید گرم است، ولی به درجه قابل قبول نمی‌رسد. به عبارتی دستگاه به حالت جوش نمی‌رسد و در همان حالت ولرم می‌ماند. می‌شود گفت این مشکل به دلیل رسوب بیش از حد در دستگاه به وجود می‌اید. برای رفع این مشکل نیز از رسوب زدایی می‌توان بهره برد.

خرابی فیوز های حرارتی برای نحوه تعمیر قهوه ساز

 گاها در دستگاه های قهوه ساز خرابی فیوزها باعث گرم نشدن آن می‌شود. به عبارت ساده، جریان برق نمی‌تواند از داخل فیوزها عبور کرده و خود را به کاهش دهنده ولتاژ برساند و به همین علت از گرم شدن جلوگیری می‌شود. اگر به این مشکل برخورد کردید با تعویض فیوز حرارتی، می‌توانید براحتی مشکل را حل کنید.

در اخر

قهوه سازها به مانند اکثر لوارم برقی دیگر دچار خرابی می‌شوند و دانستن نحوه تعمیر قهوه ساز، تا حدی بسیار زیادی از هزینه های اضافی جلوگیری خواهد کرد. در این مقاله به برخی از مشکلات این محصول پرداخته و راه حل هایی ارائه شد. شما میتوانید با استفاده از این نکات به نتیجه مطلوب و دلخواه برسید.

منبع : home.howstuffworks.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 8 =

02191018319