تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

بررسی ارورهای رایج یخچال‌ های کنوود 2024 | برطرف کردن ارورهای یخچال‌ کنوود

ارور های یخچال‌ های کنوود

آیا با انواع ارورهای یخچال‌ کنوود  آشنایی دارید؟  آیا می‌دانید هر کدام از این ارورها نشان دهنده چه نوع مشکلی در یخچال کنوود می‌باشد؟ جهت عیب یابی یخچال کنوود و برطرف کردن آنها شما در ابتدا باید بتوانید ارورهای رایج را تشخیص داده و در نهایت نیز نسبت به تعمیر کردن آنها اقدام کنید، چون در انواع یخچال فریزر کنوود ارورهای مختلفی وجود دارد. در این مقاله ارورهای رایج و معمول در یخچال کنوود و نحوه برطرف کردن آنها را بررسی می‌ کنیم. البته در اخر، لازم به ذکر است که بهتر است برای رفع مشکلات و تعمیرات کالاهای تخصصی به نمایندگی های معتبر وافراد متخصص مراجعه کنید. 

بررسی ارورهای رایج یخچال‌ های کنوود

یخچال‌ های مدرن کنوود امروزه مجهز به فناوری ضد برفکی هستند، بنابراین به ندرت پیش می‌آید که نیاز به رسیدگی یا تعمیر داشته باشند و در نهایت نیز مواد غذایی مختلف با ماندگاری بالا در داخل آنها قابل نگهداری است، اما به هر حال گاهی اوقات احتمال دارد که شما در قسمت نمایشگر این یخچال‌ها خطاهایی را ببینید که اگر با هر کدام از این ارورها و خطاها آشنایی داشته باشید به راحتی می‌توانید آنها را برطرف کنید، اما گاهی نیز جهت عیب‌یابی یخچال کنوود به کمک یک تعمیرکار و یا نمایندگی فروش این محصولات نیاز خواهید داشت که در چنین حالتی نیز این افراد به شما کمک می‌ کنند مشکلات به وجود آمده را به راحتی حل کنید. گاهی نیز به دلایل بسیار ساده و آسان از جمله پر شدن بیش از اندازه یخچال یا مثلاً باز ماندن درب یخچال یا آسیب دیدگی و پارگی در قسمت لاستیک‌ های درزگیر ما ارورها و خطاها را بر روی صفحه نمایشگر خواهیم دید. برای آنکه با ارورها و کدهای خطا در انواع یخچال فریزر کنوود را تشخیص دهید، نمونه‌ های رایج و متداول آن عبارتند از:


 • ارور E4

اگر به دنبال عیب یابی یخچال کنوود هستید و بر روی صفحه نمایشگر یخچال ارور e۴ را مشاهده کردید، ممکن است هر کدام از مشکلات و ایرادات زیر در یخچال به وجود آمده باشد:

 • ایراد در قسمت مدار یخ زدایی
 • تجمع پیدا کردن برفک
 •  برخورد کردن فن با یخ‌ های تشکیل شده در داخل یخچال و ایجاد صدای جیغ کشیدن
 • خرابی قسمت‌ هایی مانند المنت، کنترل کننده الکترونیکی و ترموستات

برای برطرف کردن این نوع ارور می‌ توانید راه‌ها و موارد زیر را امتحان کنید:

بررسی ارورهای رایج یخچال‌ های کنوود

ایرادات در قسمت مدار یخ زدا را برطرف کنید.

در صورت تجمع پیدا کردن برفک‌ها و برخورد کردن آنها با فن دستگاه را به طور دقیق برفک زدایی کنید.

اگر المنت، کنترل کننده الکترونیکی و ترموستات خراب شده است آنها را تعمیر یا تعویض کنید که برای این کار می‌ توانید از نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج کمک بگیرید.


 • ارور F1

اگر در صفحه نمایشگر یخچال فریزر کنوود ارور اف ۱ را مشاهده کردید، دلیل آن خرابی سنسور دما می‌ باشد. راه حل برطرف کردن آن نیز به این شکل است که شما به یک تعمیرکار ماهر نیاز خواهید داشت و اگر ساکن کرج هستید، نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج می‌ تواند در این خصوص به شما کمک کند که در این حالت ابتدا باید عملکرد سنسور مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت نیز اگر نیاز به تعویض داشت آن را تعویض کنید.


 • ارور F2

در ارورهای یخچال‌ کنوود ارور دیگری که به صورت رایج در انواع یخچال کنوود مشاهده می‌ شود اف ۲ می‌ باشد که دلیل آن خطای سنسور در قسمت یخ زدایی است. جهت عیب یابی یخچال کنوود و برطرف کردن مشکل ارور اف ۲ ابتدا باید عملکرد سنسور یخچال مورد بررسی دقیق قرار گرفته و در صورتی که این قسمت نیاز به تعویض داشت با کمک یک تعمیرکار ماهر مانند نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج آن را تعویض کنید.


 •  ارور F3

مشاهده کردن ارور اف ۳ مربوط به مشکل در قسمت فن اواپراتور یخچال می‌ باشد که جهت برطرف کردن این نوع ارور در یخچال کنوود باید در ابتدا نسبت به تعمیر و در صورت حاد بودن مشکل نسبت به تعویض کردن فن اقدام کنید.


 • ارور F4

ارور اف ۴ به معنای به وجود آمدن نقص در مدت زمان گرمایش برای قسمت گرمکن یخ زدایی می‌ باشد که به طور معمول در انواع یخچال فریزر کنوود مشاهده می‌ شود و البته برطرف کردن آن بسیار آسان است. برای این کار اگر کد اف ۴ را بر روی یخچال کنوود دیدید، باید حتماً از یک تعمیرکار کمک گرفته و آن را برطرف کنید.


 • ارور F5

اگر درب یخچال فریزر کنوود بیش از دو دقیقه باز مانده باشد، در این حالت ارور اف ۵ بر روی نمایشگر نمایان خواهد شد. اگر این ارور را دیدید حتماً بررسی کنید که درب یخچال به طرز درست و کامل بسته شده باشد.


 • ارور D2

ارور دی ۲ به شما خطای ارتباطی در یخچال کنوود را نشان می‌ دهد، اگر بر روی صفحه نمایشگر گزینه دی ۲ را مشاهده کردید حتماً باید مشکل ارتباطی دستگاه مورد نظر را برطرف کنید. برای این کار اگر ساکن شهر کرج هستید، نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج می‌تواند به شما کمک کرده و به آسانی چنین مشکلات ابتدایی و ساده‌ای را برطرف کند.


 • ارور D5

گاهی برای نمایشگر یخچال فریزر کنوود ارور دی ۵ را خواهید دید که به شما نشان می‌ دهد درب یخچال فریزر از ۲ دقیقه بیشتر بازمانده است، بنابراین اگر چنین خطایی را دیدید فوراً درب یخچال را بررسی کرده و در صورت باز بودن آن را ببندید.

 ارورهای رایج Kenwood

نتیجه‌ گیری

در این مقاله ارورهای رایج و متداول در انواع یخچال فریزر کنوود را بررسی کردیم. با وجود اینکه یخچال‌ های کنوود مدرن از سیستم ضد برفکی بهره برده‌ اند و به ندرت دچار نقص یا خرابی می‌شوند، اما با این حال گاهی اوقات ممکن است شما خطاهایی را بر روی صفحه نمایشگر آن ببینید و اگر به این خطاها آشنایی داشته باشید به آسانی می‌ توانید آن ها را برطرف کنید. گاهی نیز ممکن است جهت عیب‌ یابی یخچال کنوود نیاز داشته باشید از یک منبع معتبر با متخصصین مجرب، برای مثال اگر در کرج یا نزدیک کرج هستید. نمایندگی تعمیرات کنوود در کرج کمک بگیرید. در سایت …. کلیه ارورها و خطاهای رایج در انواع یخچال فریزر کنوود و نحوه برطرف کردن هر کدام از آنها ذکر شده است که هر کدام از آنها نشانگر ایراد و نقص بسیار جزئی و قابل تعمیر در یخچال فریزر کنوود می‌ باشد.

 

 

02191018319