تعمیر لوازم خانگی در کرج ، آبان سرویس

آلفا سرویس، نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم خانگی در کرج با چندین سال سابقه درخشان

اجاق مایکروویو

مایکروفر چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، انسان‌ها همواره به‌دنبال راحت کردن زندگی خود هستند. این‌که بتوانند در کم‌ترین زمان بهترین عملکرد را انجام بدهند. حال این أمر بر وسایل آشپزخانه نیز تأثیر گذاشته است. یکی از مهم‌ترین لوازم برقی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، اجاق مایکروفر یا مایکروفر نام دارد. این وسیله جعبه شکل به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان ممکن غذای خود را آماده کنید. اما چگونه؟ مایکروفر با استفاده از برق کار می‌کند و غذا را با استفاده از امواج مایکروویو گرم می‌کند و سپس می‌پزد. این امواج به داخل مواد غذایی نفوذ می‌کنند و باعث می‌شوند غذا از درون بپزد و گرمای تولید شده باعث سوختن غذا نشود. فرض کنید شما برای کاری عجله دارید و زمان کافی برای پختن غذا بر روی اجاق گاز را ندارید در این موقع است که مایکروویو به کمک شما می‌رسد و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن غذای خود را حاضر کنید. بهتر است بگوییم که امروزه مایکروویو به یک وسیلۀ لازم برقی اساسی در آشپزخانه تبدیل شده است.

چگونه از مایکروفر خود محافظت کنیم؟

اگر شما هم از آن دست از افراد هستید که به مراقبت از لوازم برقی خود و داشتن طول عمر بیشتر اهمیت می‌دهید، پس به موارد زیر دقت کنید:

ممکن است شما به هنگام پختن غذا در مایکروفر، آن را کثیف کنید و یا لکه و تکه‌هایی از غذا در داخل مایکروفر بماند، در این‌صورت شما باید مایکروفر خود را تمیز کنید، علت تمیز نگه داشتن مایکروفر به این دلیل است که اگر این لکه و یا تکه‌هایی از غذا در مایکروفر باقی بماند دفعۀ بعد که می‌خواهید از مایکروفر استفاده این لکه باعث می‌شود امواج جذب آن شوند و به محلی تبدیل می‌شود که انرژی مایکروفر را به خود جذب می‌کند؛ پس به یاد داشته باشید که پس از هر بار مصرف، مایکروفر خود را تمیز کنید.

مایکروفرها دارای فیلتر هستند؛ کار این فیلترها جمع کردن رطوبت است. هر چند یک‌بار بستگی به میزان مصرف شما از مایکروفر باید آن را تمیز کنید اگر به‌طور مداوم از مایکروفر خود استفاده کنید و فیلتر آن را تمیز نکنید، این کار باعث می‌شود کارایی مایکروفر شما کم و در برخی موارد نیز باعث آتش‌سوزی شود. پس فراموش نکنید که آن‌را پس از مدتی مصرف با استفاده از آب داغ و مواد شوینده تمیز کنید. این فیلتر معمولاً در قسمت پایین مایکروفرها قرار دارد.

توجه به استفاده از درب مایکروفر نیز مهم است؛ زیرا این درها دارای سوئیچ هستند که باید به هنگام باز و بسته کردن به جای خود بیفتد اگر شما این‌کار را با ضربه انجام دهید ممکن است به این سوئیچ‌ها آسیب بزنید که در این‌صورت نیاز به تعمیر خواهد داشت.

خرابی مایکروفر

با این‌که بیشتر افراد به هنگام خرید وسایل برقی به دنبال برندهای معتبر می‌روند و وسایل با کیفیتی را انتخاب می‌کنند، ولی به دلیل استفاده ممکن است به مرور زمان بعضی اوقات مایکروفر شما دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. در شهر کرج نمایندگی و تعمیرکاران حرفه‌ای وجود دارد که در کمترین زمان و با کم‌ترین هزینه می‌توانند مایکروفر شما را تعمیر کرده و همانند اولیه بکنند. اما از اصلی‌ترین علل خرابی مایکروفرها می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

اگر شما مایکروفر خود را به برق وصل کردید ولی مایکروفر شما روشن نشد، در ابتدا سیستم برقی یعنی پریز خود را بررسی کنید، اگر مشکل از پریز نباشد ممکن است برد مایکروفر شما دچار مشکل شده باشد که شما نمی‌توانید کاری انجام دهید؛ زیرا این‌کار نیازمند افراد کار بلد است. پس با نمایندگی‌های ما در شهر کرج تماس بگیرید و مشکل خود را با تعمیرکاران حرفه‌ای در میان بگذارید تا بهترین راه حل را به شما پیشنهاد کنند.

ممکن است زمانی متوجه شوید که مایکروفر شما جرقه می‌زند، دلیل این جرقه می‌تواند از ظرفی که داخل آن قرار دادید باشه چون ظرف‌های فلزی و آلومینیومی باعث ایجاد جرقه می‌شوند این بیاد داشته باشید؛ ولی مطمئن هستید که دلیل این جرقه ظرف نیست و مشکل دیگه‌ای باعث ایجاد جرقه شده فوراً مایکروفر خود را از برق بکشید و با نمایندگان ما در کرج تماس بگیرید و مشکل مایکروفر خود را با آن‌ها در میان بگذارید تا بهترین راه‌حل را به شما پیشنهاد بکنند.

لامپ مایکروفر نیز یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید. ولی چگونه یک لامپ می‌تواند به شما اطلاع دهد؟ این لامپ می‌تواند روشن نشود،چشمک بزند و یا کم‌نور باشد. اگر لامپ شما روشن نمی‌شود یعنی این‌که لامپ سوخته و باید آن را تعویض کنید. اگر لامپ شما چشمک می‌زند، یعنی لامپ می‌خواهد بسوزد و در این موقع نیز باید لامپ را تعویض کنید، ولی اگر لامپ شما کم نور شده یعنی تنظیم مایکروفر شما دچار مشکل شده که باید حل شود. در این موقع شما نیازمند افراد حرفه‌ای هستید تا تنظیمات مایکروفر شما را درست کند. نمایندگی‌های کاربلد در شهر کرج آماده ارائۀ خدماتی نظیر تعمیرات مایکروفر کرج به شما مشتریان عزیز می‌باشند.

یکی از موارد پرکاربرد مایکروفرها گریل کردن است. اگر گریل مایکروفرشما دچار مشکل شده اصلا نگران باشید و این‌کار را با خیال آسوده به دست تیم حرفه‌ای تعمیر مایکروفر در کرج بسپارید.

خب همان‌طور که در ابتدا گفته شد، اصلی‌ترین کاربرد مایکروفر گرم کردن غذا در کم‌ترین زمان ممکن است، اگر شما غذای خود را داخل مایکروفر قرار دادید ولی احساس کردید که همانند دفعات اول گرم نمی‌کند، پس مایکروفر شما دچار مشکل شده، ولی کاری از دست شما برنمیاد! نگران نباشید چون تیم مجرب ما در کرج آمادۀ ارائۀ بهترین خدمات در کم‌ترین زمان هستند پس کافی است تا با تماس بگیرید.

همان‌طور که قبلاً هم اشاره شد، درب مایکروفر دارای سوئیچ‌ها هستند. اگر سوئیچ‌ها دچار مشکل شوند ممکن است دستگاه شما به‌طور ناگهانی خاموش شود؛ زیرا مایکروفر نمی‌تواند باز و بسته بودنِ در را تشخیص دهید، این مورد نیز نیازمند فرد کار بلد است تا دستگاه شما را بررسی کند و ببیند دلیل اصلی خاموشی ناگهانی مایکروفر چیست.

موارد بالا  را می‌توان پر تکرارترین مسائل مربوط به خرابی مایکروفر در نظر گرفت که از سوی کاربران مطرح شده است. اگر مایکروفر شما به غیر از موارد بالا دارای مشکل دیگری است نگران نباشید؛ زیرا تیم حرفه‌ای ما می‌تواند تمام مشکلات مایکروفر شما را به‌صورت حرفه‌ای و در کم‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت تعمیر کند. پس با خیال راحت می‌توانید مایکروفر خود را همانند روز اول استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

02191018319